خانه / گزارش / زوج شاهنامه‌خوان و نقال مسجدسلیمانی در زورخانه پوریای ولی
کلیک کنید

زوج شاهنامه‌خوان و نقال مسجدسلیمانی در زورخانه پوریای ولی

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گزارش : زوج شاهنامه‌خوان و نقال مسجدسلیمانی با شیوه‌ای بدیع کودکان و نوجوانان این شهرستان را به دیار رستم و سهراب می‌برند. به گزارش باشگاه شاهنامه پژوهان به نقل از خبرگزاری ایبنا ، مینا حقانی و علی اکبری‌فر زوج شاهنامه‌خوانی هستند که در زورخانه‌ای در خوزستان نقالی می‌کنند. آنها کار آموزش شاهنامه‌خوانی و نقالی را در زورخانه پوریای ولی و مجموعه فرهنگی هنری هزار و یکشب در شهرستان مسجدسلیمان برای کودکان و نوجوانان و با هدف اشاعه فرهنگ غنی در زادگاه خود، انجام می‌دهند. مینا حقانی مدیر مجموعه فرهنگی هنری هزار و یکشب در این باره…

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: 4.7 ( 2 امتیازات)
0

زوج شاهنامه‌خوان و نقال مسجدسلیمانی در زورخانه پوریای ولی

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گزارش : زوج شاهنامه‌خوان و نقال مسجدسلیمانی با شیوه‌ای بدیع کودکان و نوجوانان این شهرستان را به دیار رستم و سهراب می‌برند. به گزارش باشگاه شاهنامه پژوهان به نقل از خبرگزاری ایبنا ، مینا حقانی و علی اکبری‌فر زوج شاهنامه‌خوانی هستند که در زورخانه‌ای در خوزستان نقالی می‌کنند. آنها کار آموزش شاهنامه‌خوانی و نقالی را در زورخانه پوریای ولی و مجموعه فرهنگی هنری هزار و یکشب در شهرستان مسجدسلیمان برای کودکان و نوجوانان و با هدف اشاعه فرهنگ غنی در زادگاه خود، انجام می‌دهند.

مینا حقانی مدیر مجموعه فرهنگی هنری هزار و یکشب در این باره گفت: من و همسرم پس از سال‌ها پژوهش و تجربه در زمینه نقالی و شاهنامه‌خوانی، آموزش شاهنامه‌خوانی را از سال ۹۵ برای اولین بار در زورخانه پوریای ولی با شیوه‌ای خاص و تخصصی آغاز کردیم.

حقانی با اشاره به اهداف این سبک شاهنامه‌خوانی افزود: هدف ما از این کار ترویج شیوه‌های نوین آموزشی، گنجاندن مفاهیم اخلاقی، تربیتی و تلفیق آن با فرهنگ غنی کشورمان است. این روش منحصر به شاهنامه نیست بلکه تلاش کردیم موضوعات و مفاهیم تربیتی را با ورزش، نقاشی، نمایش، سخنوری و کارگروهی تلفیق کرده و آموزش دهیم.

وی ادامه داد: به‌کارگیری قدرت تخیل و توانمندی کودکان با استفاده از قصه‌گویی در قالب نقاشی، اجرای داستان به صورت نمایشی، افزایش حافظه شفاهی و تصویری، تغییر اصلاح رفتار با ادبیات کهن، آشنایی با مفاهیم و اشعار شاهنامه، شیوه‌های نقالی از جمله آموزش‌های تخصصی سبک شاهنامه خوانی ما است.

حقانی که در سال گذشته چند باشگاه کتابخوانی را با اهداف تقویت شاهنامه خوانی کودکان در مسجدسلیمان تشکیل داده است،ابراز امیدواری کرد: بتوانیم با ادبیات، ورزش و اخلاق موجود در هنرهای نمایشی از جمله شاهنامه خوانی و مولاناخوانی و… فرهنگ غنی و اصیل ایران زمین را حفظ و به آیندگان منتقل کنیم

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کلیک کنید
باز کردن چت
باشگاه شاهنامه پژوهان
درودبرشما

اگر برای سفارش از فروشگاه باشگاه شاهنامه پژوهان پرسشی دارید پیام خود را بگذارید


با سپاس