خانه / کتاب شناخت / کتاب شرح و تفسیر شاهنامه فردوسی
کلیک کنید

کتاب شرح و تفسیر شاهنامه فردوسی

باشگاه شاهنامه پژوهان _ کتابشناخت: کتاب شرح و تفسیر شاهنامه فردوسی نوشته علی محمد پشت دار، عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور و براساس نسخه چاپی جلال خالقی مطلق همراه با شرح ابیات و معنی مفردات و اشخاص و اعلام از سوی مرکز انتشارات جهاد دانشگاهی واحد استان البرز است. در پیشگفتار کتاب«شرح و تفسیر شاهنامه فردوسی» آمده است؛ « شاهنامه یا نامه باستان یا گفتار دهقان، اگرچه اثری منظوم با موضوع تاریخ ایران از کهن‌ترین ایام تا پایان عهد ساسانیان - پادشاهی یزدگرد - است، اما امروز از نظر ما فردوسی نامه است. امروز آنچه شاهنامه را به عنوان…

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: 3.78 ( 5 امتیازات)
0

کتاب شرح و تفسیر شاهنامه فردوسی نوشته علی محمد پشت دار
باشگاه شاهنامه پژوهان _ کتابشناخت: کتاب شرح و تفسیر شاهنامه فردوسی نوشته علی محمد پشت دار، عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور و براساس نسخه چاپی جلال خالقی مطلق همراه با شرح ابیات و معنی مفردات و اشخاص و اعلام از سوی مرکز انتشارات جهاد دانشگاهی واحد استان البرز است.

در پیشگفتار کتاب«شرح و تفسیر شاهنامه فردوسی» آمده است؛ « شاهنامه یا نامه باستان یا گفتار دهقان، اگرچه اثری منظوم با موضوع تاریخ ایران از کهن‌ترین ایام تا پایان عهد ساسانیان – پادشاهی یزدگرد – است، اما امروز از نظر ما فردوسی نامه است. امروز آنچه شاهنامه را به عنوان اثر ادبی برای ما محبوب می‌کند بجز اخبار تاریخ و احوال شاهان پیشدادی تا عصر تاریخی و حضور اسکندر و دارا، قالب هنری و ادبی این منظومه حماسی بزرگ است که اگر به هر زبانی ترجمه گردد، باز عظمت و بزرگی آن آشکار است؛ چه این اثر هنر حکیمی زبان دان و مخاطب شناس است که چنین اثری ورای زمان و مکان آفریده است.»

این کتاب شامل چهار بخش از برگزیده داستان‌هایی از جلد اول، چهارم، ششم و هفتم است؛ که نگارنده پس از هر بیت شرح مفردات و صور خیال و تلمیحات و توضیحات لازم را برای علاقه مندان به شاهنامه و پژوهش آورده است.
این کتاب در ۳۱۳ رویه و با قیمت ۳۵ هزار تومان منتشر شده است.

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کلیک کنید
باز کردن چت
باشگاه شاهنامه پژوهان
درودبرشما

اگر برای سفارش از فروشگاه باشگاه شاهنامه پژوهان پرسشی دارید پیام خود را بگذارید


با سپاس