خانه / خبر شاهنامه / آخرین خبرهای شاهنامه / «نجستم همیشه جز از راستی» شعار جشنواره ملی رسانه شد
کلیک کنید

«نجستم همیشه جز از راستی» شعار جشنواره ملی رسانه شد

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر: «نجستم همیشه جز از راستی» شعار جشنواره ملی رسانه شد. شعار «نجستم همیشه جز از راستی» به‌عنوان شعار «بیست و یکمین جشنواره ملی رسانه‌های ایران» انتخاب شد. به گزارش باشگاه شاهنامه پژوهان خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مهدی عرفاتی، دبیر بیست و یکمین جشنواره ملی رسانه‌های ایران، شعار امسال این جشنواره را اعلام کرد. وی از انتخاب شعار «نجستم همیشه جز از راستی» که برگرفته از ابیات شاعر بزرگ پارسی، حکیم فردوسی در شاهنامه است، برای جشنواره امسال خبر داد. عرفاتی شعار جشنواره امسال را متفاوت از جشنواره‌های قبلی دانست و با اشاره به اهمیت…

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: 4.7 ( 1 امتیازات)
0

«نجستم همیشه جز از راستی» شعار جشنواره ملی رسانه شد

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر: «نجستم همیشه جز از راستی» شعار جشنواره ملی رسانه شد. شعار «نجستم همیشه جز از راستی» به‌عنوان شعار «بیست و یکمین جشنواره ملی رسانه‌های ایران» انتخاب شد.

به گزارش باشگاه شاهنامه پژوهان خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مهدی عرفاتی، دبیر بیست و یکمین جشنواره ملی رسانه‌های ایران، شعار امسال این جشنواره را اعلام کرد.

وی از انتخاب شعار «نجستم همیشه جز از راستی» که برگرفته از ابیات شاعر بزرگ پارسی، حکیم فردوسی در شاهنامه است، برای جشنواره امسال خبر داد.

عرفاتی شعار جشنواره امسال را متفاوت از جشنواره‌های قبلی دانست و با اشاره به اهمیت پاسداشت زبان فارسی گفت: «زبان فارسی نماد هویت ملی ایرانیان و زنجیر پیونددهنده ما به تاریخ است. اکثر ملت‌های جهان سروده‌ای که براساس حماسه باشد ندارند اما شاهنامه فردوسی مخصوص ایرانیان بوده و در جهان نیز شناخته شده است.»

روایت ظریف و داستان‌گوی فردوسی که امروزه نیاز خبرنگاری مدرن است و تلاش برای رسیدن به واقعیت که در قالب حق‌طلبی و راستی‌طلبی در این شعار آمده، از دیگر دغدغه‌هایی است که دبیر جشنواره ملی رسانه‌های ایران در انتخاب این شعار به آن اشاره کرد.

این جشنواره در بخش‌های متنوعی ازجمله تیتر، عکس، مصاحبه، گزارش، طنز، گرافیک و آثار منتشرشده در بستر فضای مجازی و ..‌. تا هفتم تیر ۱۴۰۲ آماده دریافت آثار اهالی رسانه است.

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کلیک کنید
باز کردن چت
باشگاه شاهنامه پژوهان
درودبرشما

اگر برای سفارش از فروشگاه باشگاه شاهنامه پژوهان پرسشی دارید پیام خود را بگذارید


با سپاس