خانه / خبر شاهنامه / جلال خالقی مطلق : درباره روز تولد شاعر(فردوسی) هیچ اطلاعی نداریم و آنچه ادعا شده فاقد اعتبار است
کلیک کنید

جلال خالقی مطلق : درباره روز تولد شاعر(فردوسی) هیچ اطلاعی نداریم و آنچه ادعا شده فاقد اعتبار است

  باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : جلال خالقی مطلق در پیامی یک بهمن ماه را به عنوان زادروز فردوسی غیر معتبر دانست . به گزارش باشگاه شاهنامه پژوهان به نقل از بنیاد فردوسی شاخه توس, جلال خالقی مطلق در پیامی که به تازگی منتشر شده است همچنین افزوده که درباره ی روز تولد شاعر ( فردوسی) هیچ اطلاعی نداریم . آنچه می خوانید متن این پیام است که یکم بهمن ماه منتشر شده است .   دوستان عزیز, بر طبق بررسی چند تاریخ که فردوسی خود در شاهنامه به دست داده است, احتمال نزدیک به یقین سال تولد…

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: 4.68 ( 2 امتیازات)
0

 

جلال خالقی مطلق

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : جلال خالقی مطلق در پیامی یک بهمن ماه را به عنوان زادروز فردوسی غیر معتبر دانست . به گزارش باشگاه شاهنامه پژوهان به نقل از بنیاد فردوسی شاخه توس, جلال خالقی مطلق در پیامی که به تازگی منتشر شده است همچنین افزوده که درباره ی روز تولد شاعر ( فردوسی) هیچ اطلاعی نداریم . آنچه می خوانید متن این پیام است که یکم بهمن ماه منتشر شده است .

 

دوستان عزیز,

بر طبق بررسی چند تاریخ که فردوسی خود در شاهنامه به دست داده است, احتمال نزدیک به یقین سال تولد او ۳۲۹ هجری قمری است که سال درگذشت رودکی نیز هست . درباره ی روز تولد شاعر هیچ اطلاعی نداریم و آنچه ادعا شده فاقد اعتبار است . سال پایان سرایش شاهنامه ۲۵ اسفند ۴۰۰ هجری است و سال درگذشت شاعر, از دو تاریخ ۴۱۱ و ۴۱۶ که گزارش کرده اند, دومین محتمل تر است .

photo_۲۰۱۸-۰۱-۲۱_۱۲-۲۱-۳۳

 

جلال خالقی مطلق

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کلیک کنید
باز کردن چت
باشگاه شاهنامه پژوهان
درودبرشما

اگر برای سفارش از فروشگاه باشگاه شاهنامه پژوهان پرسشی دارید پیام خود را بگذارید


با سپاس