خانه / خبر شاهنامه / آخرین خبرهای شاهنامه / اسطوره‌های ایرانی به چاپ چهاردهم رسید
کلیک کنید

اسطوره‌های ایرانی به چاپ چهاردهم رسید

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : اسطوره‌های ایرانی به چاپ چهاردهم رسید. چاپ چهاردهم کتاب اسطوره‌های ایرانی نوشته وستا سرخوش‌کرتیس با برگردان عباس مخبر از سوی نشر مرکز منتشر شد. به گزارش باشگاه شاهنامه پژوهان به نقل از ایبنا کتاب «اسطوره‌های ایرانی» شامل بخش‌های «خدایان و آفرینش دنیای ایران باستان»، «دیوان، موجودات افسانه‌ای و پهلوانان»، «کتاب شاهان شاهنامه فردوسی»، «موجودات اسطوره‌ای در شاهنامه»، «داستان‌های زردشت، کوروش و اسکندر»، «استمرار یک سنت باستانی»، «قصه‌های پریان و تعزیه»، «نتیجه» و «نمایه» بوده و داستان‌های کتاب با توجه به موضوع در بخش‌ها مختلف ارائه شده است. همچنین داستان‌های این مجموعه از متونی…

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: 4.66 ( 1 امتیازات)
0

 اسطوره‌های ایرانی به چاپ چهاردهم رسید

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : اسطوره‌های ایرانی به چاپ چهاردهم رسید. چاپ چهاردهم کتاب اسطوره‌های ایرانی نوشته وستا سرخوش‌کرتیس با برگردان عباس مخبر از سوی نشر مرکز منتشر شد.

به گزارش باشگاه شاهنامه پژوهان به نقل از ایبنا کتاب «اسطوره‌های ایرانی» شامل بخش‌های «خدایان و آفرینش دنیای ایران باستان»، «دیوان، موجودات افسانه‌ای و پهلوانان»، «کتاب شاهان شاهنامه فردوسی»، «موجودات اسطوره‌ای در شاهنامه»، «داستان‌های زردشت، کوروش و اسکندر»، «استمرار یک سنت باستانی»، «قصه‌های پریان و تعزیه»، «نتیجه» و «نمایه» بوده و داستان‌های کتاب با توجه به موضوع در بخش‌ها مختلف ارائه شده است.

همچنین داستان‌های این مجموعه از متونی چون اوستا، بندهش، شاهنامه و خمسه نظامی و امثال آن‌ها است که با زبانی سلیس و روان بازگو شده‌اند.

وستا سرخوش کرتیس، نویسنده کتاب «اسطوره‌های ایرانی»، مجری سکه‌های خاورمیانه در موزه بریتانیا است. او مدیر مشترک پروژه بین‌المللی سکه پارتی، Sylloge Nummorum Parthicorum (SNP) و سردبیر مشترک سری SNP است. کورتیس مدیر افتخاری انستیتوی مطالعات انگلیس است. او با جان کورتیس مدیرعامل بنیاد میراث ایران و موزه نگهبان پروژه‌های ویژه خاورمیانه ازدواج کرده است. کورتیس چهار بار در پنل های خبره In Our Time شرکت کرده است.

عباس مخبر، مترجم این کتاب نیز متولد ۱۳۳۲ پژوهشگر و اسطوره‌شناس است. او در دو رشته جامعه‌شناسی و زبان‌شناسی در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کرده و فعالیت‌هایش در حوزه ترجمه و پژوهش در زمینه‌های علوم اجتماعی، علوم اقتصادی، اسطوره‌شناسی و ادبیات به انتشار مقالات و کتاب‌های متعددی انجامیده است.

چاپ چهاردهم کتاب «اسطوره‌های ایرانی» نوشته وستا سرخوش‌کرتیس، در قطع وزیری، جلد شومیز، در ۱۰۵ صفحه، به قیمت ۳۶ هزار و ۵۰۰، با ترجمه عباس مخبر و از سوی نشر مرکز به کتابفروشی‌ها راه یافت.

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کلیک کنید
باز کردن چت
باشگاه شاهنامه پژوهان
درودبرشما

اگر برای سفارش از فروشگاه باشگاه شاهنامه پژوهان پرسشی دارید پیام خود را بگذارید


با سپاس