خانه / خبر شاهنامه / آخرین خبرهای شاهنامه / ابوالفضل خطیبی چشم از جهان فرو بست
کلیک کنید

ابوالفضل خطیبی چشم از جهان فرو بست

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر: ابوالفضل خطیبی چشم از جهان فرو بست. ابوالفضل خطیبی شاهنامه پژوه و پژوهشگر زبان و ادب فارسی در ۶۲ سالگی به سبب پیوند ناموفق کبد و پس از یک دوره بیماری چشم از جهان فرو بست. ابوالفضل خطیبی برگزیده جایزهٔ حامیان نسخ خطی به خاطر مقالهٔ «اصالت کهن‌ترین نسخه: فلورانس ۶۱۴ ه‍. ق» و از همکاران جلال خالقی مطلق در ویرایش شاهنامه بود. از آثار این شاهنامه پژوه و استاد زبان و ادب فارسی می توان به فرامرزنامه بزرگ، شبرنگ نامه، آیا فردوسی محمود را هجو گفت؟ و تقدیرباوری در منظومه های حماسی فارسی…

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: 4.46 ( 1 امتیازات)
0

ابوالفضل خطیبی چشم از جهان فرو بست
باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر: ابوالفضل خطیبی چشم از جهان فرو بست.

ابوالفضل خطیبی شاهنامه پژوه و پژوهشگر زبان و ادب فارسی در ۶۲ سالگی به سبب پیوند ناموفق کبد و پس از یک دوره بیماری چشم از جهان فرو بست.
ابوالفضل خطیبی برگزیده جایزهٔ حامیان نسخ خطی به خاطر مقالهٔ «اصالت کهن‌ترین نسخه: فلورانس ۶۱۴ ه‍. ق» و از همکاران جلال خالقی مطلق در ویرایش شاهنامه بود. از آثار این شاهنامه پژوه و استاد زبان و ادب فارسی می توان به فرامرزنامه بزرگ، شبرنگ نامه، آیا فردوسی محمود را هجو گفت؟ و تقدیرباوری در منظومه های حماسی فارسی اشاره داشت. ابوالفضل خطیبی همچنین عضو هیئت علمی و معاون گروه فرهنگ‌نویسی فرهنگستان زبان و ادب فارسی و معاون سردبیر مجله«نامه ایران باستان»، نگارنده بیش از صد مقاله علمی به ویژه درباره شاهنامه در دانشنامه‌ها و مجلات تخصصی ادبی بود و در ویرایش شاهنامه با جلال خالقی مطلق در جلد هفتم همکاری داشت.

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کلیک کنید
باز کردن چت
باشگاه شاهنامه پژوهان
درودبرشما

اگر برای سفارش از فروشگاه باشگاه شاهنامه پژوهان پرسشی دارید پیام خود را بگذارید


با سپاس