خانه / خبر شاهنامه / آرامگاه منسوب به کاوه آهنگر بازسازی می شود

آرامگاه منسوب به کاوه آهنگر بازسازی می شود

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : آرامگاه منسوب به کاوه آهنگر بازسازی می شود. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: مرمت و بازسازی آرامگاه منسوب به کاوه آهنگر قهرمان اسطوره‌ای شاهنامه فردوسی در روستای مشهد کاوه شهرستان چادگان، آغاز شد. به گزارش باشگاه شاهنامه پژوهان به نقل از ایلنا، فریدون الهیاری در روستای مشهد کاوه از توابع شهرستان چادگان با بیان اینکه این بنای تاریخی دو سال قبل ضمن استحکام بخشی بنا، بخشی از الحاقات و دخل و تصرف در این مجموعه تاریخی حذف شد. فریدون الهیاری با اشاره به نیاز‌های جدید مرمتی در این…

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: 4.62 ( 3 امتیازات)
0

آرامگاه منسوب به کاوه آهنگر بازسازی می شود
باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : آرامگاه منسوب به کاوه آهنگر بازسازی می شود. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: مرمت و بازسازی آرامگاه منسوب به کاوه آهنگر قهرمان اسطوره‌ای شاهنامه فردوسی در روستای مشهد کاوه شهرستان چادگان، آغاز شد.

به گزارش باشگاه شاهنامه پژوهان به نقل از ایلنا، فریدون الهیاری در روستای مشهد کاوه از توابع شهرستان چادگان با بیان اینکه این بنای تاریخی دو سال قبل ضمن استحکام بخشی بنا، بخشی از الحاقات و دخل و تصرف در این مجموعه تاریخی حذف شد.

فریدون الهیاری با اشاره به نیاز‌های جدید مرمتی در این بنا، افزود: امسال نیز قرار است ، محوطه سازی و مرمت سازه این بنا از محل اعتبارات ملی، صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه کاوه آهنگر یکی از قهرمانان اساطیری ایران زمین و از پیشگامان مبارزه با بیداد و بی عدالتی، در تاریخ ایران از جایگاه شایسته‌ای برخوردار است افزود: بنای مقبره کاوه آهنگر با قدمت حداقل ۷۰۰ سال در روستای مشهد کاوه واقع شده، در سال ۱۳۹۷ به شماره ۳۲۱۱۹ در فهرست میراث ملی کشور به ثبت رسید.

روستای مشهد کاوه، در شهرستان چادگان و در محور غرب استان اصفهان، در نزدیکی زاینده رود واقع است.

در بسیاری از منابع تاریخی نقل شده که در این روستا مدفن کاوه آهنگر قهرمان اسطوره ای شاهنامه و همچنین مقبره فرزندش قارون و دخترش قرار دارد.

بنای موجود ، بر فراز مقبره کاوه آهنگر در حدود ۷۰۰ سال قدمت داشته و متعلق به سده هفتم هجری قمری است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*