خانه / خبر شاهنامه / آخرین خبرهای شاهنامه / کیومرس نامه با روایت گری میرجلال الدین کزازی منتشر می شود
کلیک کنید

کیومرس نامه با روایت گری میرجلال الدین کزازی منتشر می شود

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : کیومرس نامه با روایت گری میرجلال الدین کزازی منتشر می شود. آلبوم «کیومرس نامه» به آهنگسازی مسیح تحویلداری، روایت میرجلال‌الدین کزازی و خوانندگی حسین علیشاپور در پاسداشت فردوسی شاعر حماسه سرای ایرانی به‌زودی پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد.  به گزارش باشگاه شاهنامه پژوهان به نقل از مهر، «کیومرس نامه» عنوان یکی از تازه‌ترین آثار تولید شده در حوزه موسیقی است که با استفاده از مضامین شاهنامه فردوسی به آهنگسازی مسیح تحویلداری، روایت میر جلال‌الدین کزازی و خوانندگی حسین علیشاپور در دسترس شنوندگان قرار خواهد…

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: 4.66 ( 1 امتیازات)
0

عکس از باشگاه شاهنامه پژوهان

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : کیومرس نامه با روایت گری میرجلال الدین کزازی منتشر می شود. آلبوم «کیومرس نامه» به آهنگسازی مسیح تحویلداری، روایت میرجلال‌الدین کزازی و خوانندگی حسین علیشاپور در پاسداشت فردوسی شاعر حماسه سرای ایرانی به‌زودی پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد.

 به گزارش باشگاه شاهنامه پژوهان به نقل از مهر، «کیومرس نامه» عنوان یکی از تازه‌ترین آثار تولید شده در حوزه موسیقی است که با استفاده از مضامین شاهنامه فردوسی به آهنگسازی مسیح تحویلداری، روایت میر جلال‌الدین کزازی و خوانندگی حسین علیشاپور در دسترس شنوندگان قرار خواهد گرفت.

مسیح تحویلداری در توضیح این آلبوم نوشته است: «کیومرس‌نامه از شاهنامه می‌گوید، از کیومرس، نخستین شاهِ شاهنامه و نخستین انسان فره‌مند ایرانی. کیومرس نامه بر آمده از همدلی پدیدآورندگان آن است و عشقشان به هویت و فرهنگ ایران‌زمین که با حضور فرزند راستین فردوسی، استاد میر جلال‌الدین کزازی، گران‌سنگ گشته است. امید که این اثر که در سالروز بزرگداشت فردوسی بزرگ معرفی می‌شود، قدمی در راستای گسترش فرهنگ و هویت ملی باشد.»

وی پیش از این نیز درباره پروژه «کیومرس نامه» گفته بود: کیومرس در شاهنامه فردوسی نخستین پادشاه ایران است که از داستانی جالب توجه برخوردار است. همین شخصیت برای من دستاویز ارائه طرحی موسیقایی شد که به زودی مراحل تولید آن را در قالب یک آلبوم آغاز خواهم کرد. داستان کیومرس به نوعی اولین داستان شاهنامه است که من تلاش دارم برای موسیقی آن شرایطی را فراهم کنم که طیف گسترده‌تری از مخاطبان با مفاهیم عمیق آن آشنایی پیدا کنند. فضایی که این بار یک راوی در کنار خواننده، داستانی از شاهنامه را روایت می‌کنند. تصور می‌کنم این اثر هم در وجوه موسیقایی و هم در وجوه معنایی می‌تواند برای مخاطبان دارای تفاوت‌های زیادی باشد.

این نوازنده تار که در کارنامه کاری خود همکاری با بسیاری از آهنگسازان و هنرمندان صاحب نام موسیقی کشورمان را به ثبت رسانده، توضیح داد: طی سال‌های اخیر آثار زیادی در حوزه شاهنامه تولید شده اما باید بپذیریم که بسیاری از این آثار در شرایطی به مخاطبان ارائه می‌شوند که شاید فهم آن‌ها کار دشواری باشد. اتفاقاً به همین انگیزه بود که تلاش کردم با استفاده از یک آنسامبل از سازهای ایرانی و ضرب زورخانه شرایط اجرا را به سمتی هدایت کنم که شنونده در مواجهه با این گونه آثار بتواند از اول تا آخر، داستان را با هیجان و لذت پیگیری کند. این فضای فکری در حوزه موسیقایی کار نیز به دقت سنجیده شده است. یعنی ما با در نظر گرفتن یک ارکستر متشکل از سازهای ایرانی و بهره‌مندی از جاذبه‌های موسیقایی کار را در چارچوبی قرار دادیم که امیدوارم بتواند موردتوجه شنوندگان قرار گیرد.

میرجلال الدین کزاری راوی، مسیح تحویلداری آهنگساز، حسین علیشاپور خواننده، فربد یداللهی طراحی و اجرای سازهای کوبه‌ای، پوریا شیوا فرد نوازنده نی، علیرضا دریایی و حسنا پارسا نوازندگان کمانچه، راضیه نظری نوازنده مُراژ، آفرین نظری نوازنده قانون، فاطمه دهقانی نوازنده عود، مسیح تحویلداری و کسرا منصور نوازندگان تار، فرنام اسکندری کمانچه آلتو و مهدی سالک اردستانی صدابردار گروه اجرایی این آلبوم را تشکیل می‌دهند که توسط انتشارات «نی داود» در دسترس شنوندگان قرار می‌گیرد.

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کلیک کنید
باز کردن چت
باشگاه شاهنامه پژوهان
درودبرشما

اگر برای سفارش از فروشگاه باشگاه شاهنامه پژوهان پرسشی دارید پیام خود را بگذارید


با سپاس