خانه / خبر شاهنامه / کتاب درآمدی بر نورومیتولوژی بررسی می شود
کلیک کنید

کتاب درآمدی بر نورومیتولوژی بررسی می شود

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : کتاب درآمدی بر نورومیتولوژی بررسی می شود . نشست معرفی و بررسی کتاب درآمدی بر نورومیتولوژی اثر دکتر عبدالرضا ناصر مقدسی برگزار می شود . در این نشست ابوالقاسم اسماعیل پور, عباس مخبر, عبدارضا ناصر مقدسی و معصومه ابراهیمی به سخنرانی خواهند پرداخت . نشست معرفی و بررسی کتاب درآمدی بر نورومیتولوژی چهارشنبه ششم امردادماه, ۲ تا ۴٫۳۰ پسین (عصر) به نشانی : خیابان انقلاب, خیابان فلسطین جنوبی, کوچه خواجه نصیر, پلاک دو, سرای اهل قلم برگزار خواهد شد . نورومیتولوژی درواقع پیوند علمی دو حوزه نورولوژی و اسطوره ­شناسی است. سرچشمه اتصال…

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید!
0

درآمدی بر نورو میتولوژی

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : کتاب درآمدی بر نورومیتولوژی بررسی می شود . نشست معرفی و بررسی کتاب درآمدی بر نورومیتولوژی اثر دکتر عبدالرضا ناصر مقدسی برگزار می شود . در این نشست ابوالقاسم اسماعیل پور, عباس مخبر, عبدارضا ناصر مقدسی و معصومه ابراهیمی به سخنرانی خواهند پرداخت . نشست معرفی و بررسی کتاب درآمدی بر نورومیتولوژی چهارشنبه ششم امردادماه, ۲ تا ۴٫۳۰ پسین (عصر) به نشانی : خیابان انقلاب, خیابان فلسطین جنوبی, کوچه خواجه نصیر, پلاک دو, سرای اهل قلم برگزار خواهد شد .

نورومیتولوژی درواقع پیوند علمی دو حوزه نورولوژی و اسطوره ­شناسی است. سرچشمه اتصال مغز با اسطوره می‌تواند برای انسان کنونی بسیار تفکربرانگیز باشد. این پرسشی اساسی برای مؤلف کتاب «درآمدی بر نورمیتولوژی» بوده که او را به نوشتن و پژوهش در این باره وا داشته است. نویسنده این کتاب که خود نورولوژیست است، سال­‌ها درباره بیماری­‌های مغز و اعصاب به ویژه بیماری ام. اس مطالعه داشته و به عنوان پزشک، بیماران بسیاری را روزانه از طریق نظام اقتدارگرایانه پزشکی درمان می­ کند. ناصرمقدسی معتقد است که اسطوره می‌تواند در دژ مستحکم پارادایمِ پزشکی روزنی باز کند.

«درآمدی بر نورومیتولوژی» در ۴ فصل تنظیم شده است. فصل نخست «طلوع مغز» نام دارد و نویسنده در آن کوشیده است بر اساس داده های دیرین شناسان و تکامل گرایان بوجود آمدن مغز را توضیح بدهد. فصل دوم «طلوع انسان» نام دارد. در این فصل نویسنده چگونگی گونه هوموساپینس را از لحاظ شناخت، آگاهی و تکامل مغز و پیدایش زبان و اسطوره مورد بررسی قرارداده و مستندات را معرفی کرده است. قابلیت ابزار سازی مسئله مهمی در روند تکامل بوده که در این فصل معرفی شده است.

فصل سوم کتاب با عنوان «عروج انسان» بیشتر به حیات اجتماعی انسان می پردازد. چگونه انسان امروزی قادر به زبان ورزی شده و آیا این توانایی در نخستی ها و دیگر گونه ­های هومونیز وجود داشته از مهمترین مباحث مطرح شده در این فصل از کتاب است. نویسنده در این فصل از کتاب با تبیین برخی شخصیت ­ها و خاندان­ های اسطوره ­ای یعنی خاندان پهلوانان سیستان پرداخته و روایت­ های اسطوره ای را به عنوان نوعی آگاهی و شناخت رو به تکامل در تمدن­ های مختلف مطرح کرده است.

فصل چهارم «اَبَر انسان» نام دارد. فناوری­ های نوین، مهندسی ژنتیک، کلونینگ، هوش مصنوعی و تکنولوژی هایی که به صورت فزاینده در حال تکامل است شاید در آینده­ای نه چندان دور با ادغام در بدن بیولوژیک ما انسانی جدید خلق کند. این موضوع فصل نهایی کتاب است و نویسنده با بررسی آناتومیک بدن و ارگان هایی که می تواند با پدیده نوین تکنولوژی ترکیب شوند خط سیر تکامل انسان را در آینده هم پیش­بینی کرده است.

این کتاب با ۲۲۸ صفحه مصور، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۲۵۰ هزار ریال منتشر و راهی بازار نشر شده است.

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کلیک کنید
باز کردن چت
باشگاه شاهنامه پژوهان
درودبرشما

اگر برای سفارش از فروشگاه باشگاه شاهنامه پژوهان پرسشی دارید پیام خود را بگذارید


با سپاس