خانه / خبر شاهنامه / پویش سراسری و مردمی بزرگداشت فردوسی تشکیل شد
کلیک کنید

پویش سراسری و مردمی بزرگداشت فردوسی تشکیل شد

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : پویش سراسری و مردمی بزرگداشت فردوسی تشکیل شد. به گزارش باشگاه شاهنامه پژوهان به نقل از پویش سراسری و مردمی بزرگداشت فردوسی, پویش سراسری و مردمی بزرگداشت فردوسی پروژه ای همگانی و فراگیر است که براساس ایجاد بستری برای گسترش, پاسداری و ترویج شاهنامه و زبان پارسی, شاهنامه خوانی, نقالی و انجمنهای در پیوند با شاهنامه و پیگیری مطالبات دوستداران شاهنامه, انجمنها و استادان زبان و ادب پارسی همچنین کوشش برای برگزاری هرچه باشکوهتره بزرگداشت فردوسی از سوی نهادهای مردمی تشکیل شده است . این پویش با همکاری تمامی انجمنهای مستقل و مردم…

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید!
0

نشان پویش سراسری بزرگداشت فردوسی

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : پویش سراسری و مردمی بزرگداشت فردوسی تشکیل شد. به گزارش باشگاه شاهنامه پژوهان به نقل از پویش سراسری و مردمی بزرگداشت فردوسی, پویش سراسری و مردمی بزرگداشت فردوسی پروژه ای همگانی و فراگیر است که براساس ایجاد بستری برای گسترش, پاسداری و ترویج شاهنامه و زبان پارسی, شاهنامه خوانی, نقالی و انجمنهای در پیوند با شاهنامه و پیگیری مطالبات دوستداران شاهنامه, انجمنها و استادان زبان و ادب پارسی همچنین کوشش برای برگزاری هرچه باشکوهتره بزرگداشت فردوسی از سوی نهادهای مردمی تشکیل شده است . این پویش با همکاری تمامی انجمنهای مستقل و مردم نهاد فرهنگی و پژوهشی در این زمینه می کوشد به پاسداری از شاهنامه و ترویج آن اقدام کند و در عین حال بستری را برای شناساندن انجمنها و نهادهای مردمی کوشا در گسترش شاهنامه فراهم آورد . عمده حرکتهای پویش سراسری بزرگداشت فردوسی گروهی و متکی به نهادهای کوشای سراسر کشور است . در این پویش هر بزرگداشت, رویداد و حرکت فرهنگی و هنری در این راستا با نام انجمن برگزار کننده ثبت و شرایطی فراهم می شود تا در رسانه های پویش و رسانه های همگانی جامعه معرفی شده و راه ارتباطی برای تمامی انجمنها و رویدادهای فرهنگی و هنری که دارای اصالت و کیفیت مورد نظر هستند فراهم شود.همچنین در این پویش سامانه ای ایجاد خواهد شد که طرحها, همایشها, بزرگداشتها و رویدادها با نام انجمنهای برگزار کننده به ثبت رسیده و پویش بر همین اساس به معرفی رویدادها و برنامه ها می پردازد تا ایده هر انجمن و هر فرد حفظ شده و حقوق انجمنها و نهادها از راه پویش رعایت شود . تمامی اخبار انجمنها در پیوند با بزرگداشت فردوسی به شیوه های پژوهشی, هنری و … در تمامی رسانه های پویش همزمان کار خواهد شد .معرفی فعالیتهای انجمنها, نهادها,گروها, نشستهای شاهنامه خوانی و دیگر اقدامات در زمینه های پژوهشی هنری و ترویجی از دیگر اقدامات پویش سراسری بزرگداشت فردوسی خواهد بود . نهادهای, رسانه ها و گروههای فرهنگی و هنری که در زمینه شاهنامه و نقالی فعالیت می کنند می توانند با پیوستن به این پویش از خدمات آن بهره یکسان برده و صدای فعالیتهای خود را به گوش تمامی ایرانیان و پارسی زبانان و دوستداران شاهنامه و فردوسی برسانند. رویدادها تنها با نام انجمن برگزار کننده معرفی خواهند شد . معرفی فعالین فرهنگی کوشا در زمینه شاهنامه از دیگر اقدامات پویش سراسری بزرگداشت فردوسی خواهد بود . بزودی رسانه ها,کانالها و راههای ارتباطی پویش مردمی و سراسری بزرگداشت فردوسی معرفی خواهند شد .

کلیک کنید

۲ نظر

 1. م. شیخالاسلامی

  درود
  از تمام تلاش های شما عزیزان برای برپایی انجمن های ادبی و فرهنگی ایران سپاسگزارم و امیدوارم به زودی امکاناتی فراهم شود که هر کسی در عمرش حداقل یکبار منابع ارزشمندی چون شاهنامه ، مثنوی و … را بخواند .
  سربلند و مانا باشید .
  ما هم کلاس های شاهنامه خوانی داریم . اگر گزارشی لازم دارید بفرمایید به چه طریق ارسال کنم .
  سپاس فراوان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کلیک کنید
باز کردن چت
باشگاه شاهنامه پژوهان
درودبرشما

اگر برای سفارش از فروشگاه باشگاه شاهنامه پژوهان پرسشی دارید پیام خود را بگذارید


با سپاس