خانه / خبر شاهنامه / نمایشگاه چاپ‌های دستی بابک گرمچی با موضوع شاهنامه فردوسی
کلیک کنید

نمایشگاه چاپ‌های دستی بابک گرمچی با موضوع شاهنامه فردوسی

                                           باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : نمایشگاه چاپ‌های دستی بابک گرمچی با موضوع شاهنامه فردوسی افتتاح می‌شود.آثار بابک گرمچی با موضوع شاهنامه همزمان با روز بزرگداشت فردوسی به نمایش درمی‌آید. به گزارش باشگاه شاهنامه پژوهان به نقل از  ایلنا؛ به مناسبت روز بزرگداشت حکیم فردوسی توسی، مجموعه چاپ‌های دستی بابک گرمچی در گالری دیپلماتیک اکو درمعرض دید عموم قرار می‌گیرد. این نمایشگاه که شاهنامه به روایت بابک گرمچی نام دارد، شامل ۶۳ اثر از این هنرمند است که ۵۶ تابلوی آن با تکنیک چاپ دستی و سیلک است و ۷ اثر دیگر از مینا و مس است. گرمچی…

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید!
0

                                           بابک گرمچی
باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : نمایشگاه چاپ‌های دستی بابک گرمچی با موضوع شاهنامه فردوسی افتتاح می‌شود.آثار بابک گرمچی با موضوع شاهنامه همزمان با روز بزرگداشت فردوسی به نمایش درمی‌آید.

به گزارش باشگاه شاهنامه پژوهان به نقل از  ایلنا؛ به مناسبت روز بزرگداشت حکیم فردوسی توسی، مجموعه چاپ‌های دستی بابک گرمچی در گالری دیپلماتیک اکو درمعرض دید عموم قرار می‌گیرد.

این نمایشگاه که شاهنامه به روایت بابک گرمچی نام دارد، شامل ۶۳ اثر از این هنرمند است که ۵۶ تابلوی آن با تکنیک چاپ دستی و سیلک است و ۷ اثر دیگر از مینا و مس است.

گرمچی درباره چگونگی خلق این آثار به مطالعه تمامی نسخ نقاشی و چاپ‌های سنگی که در ادوار مختلف با موضوع شاهنامه کار شده بود، پرداخت و با تمرکز بر نمونه نسخه‌های خطی چاپ سنگی میرزا علی‌اکبر که از نگاه او به لحاظ شخصیت‌ها و فضاسازی مجالس موفق بود، نسبت به بازسازی و بازخوانی این آثار اقدام کرد.

بابک گرمچی متولد ۱۳۳۸ در شهر اردبیل و تحصیل کرده رشته نقاشی و گرافیک در دانشکده هنرهای تزیینی تهران است. گرمچی هنرمند خلاقی است که تکنیک‌های گرافیک و چاپ دستی را به اوج خود رسانده و خالق هنر نوپدید مس و میناست. او با کاویدن در کتاب‌های ادبی و هنری و آثار قدما در آثار چاپی و دکوراتیو خود از نمادهای فرهنگ و هنر ایرانی به بهترین شکل ممکن بهره می‌گیرد و آثاری می‌آفریند که صاحب داستان و روایت‌اند. آثار او سال‌هاست که زینت‌بخش‌موزه‌ها، مراکز و سازمان‌های بزرگ فرهنگی‌هنری و گردشگری شده است.

گرمچی به مدت چهار دوره برگزیده صنعت چاپ بوده و در کارنامه‌ی فعالیت‌های خود علاوه بر برگزاری نمایشگاه‌های انفرادی داخلی و خارجی، ۲۷ سال مدرس و خالق آثار هنری به وسیله چاپ‌های هنری بوده است. وی شانزده سال گذشته را به کار با مس و مینا پرداخته است. تجربه‌های موفق او در این زمینه باعث شد تا دست به طراحی و اجرای شاهنامه فردوسی به ابعاد ۱۴۳ متر مربع در برج میلاد بزند که یکی از آثار ارزنده محسوب می‌شود.

نمایشگاه شاهنامه به روایت بابک گرمچی از ۲۵ اردیبهشت‌ماه مصادف با روز بزرگداشت فردوسی افتتاح و به مدت ۱۰ روز از ساعت ۱۰ الی ۱۸ در گالری دیپلماتیک اکو به نشانی: خیابان موحد دانش (اقدسیه)، خیابان نیلوفر، شماره ۳ برپاست.

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کلیک کنید
باز کردن چت
باشگاه شاهنامه پژوهان
درودبرشما

اگر برای سفارش از فروشگاه باشگاه شاهنامه پژوهان پرسشی دارید پیام خود را بگذارید


با سپاس