خانه / خبر شاهنامه / هیلا صدیقی : می خواستیم نشان دهیم فاصله بین اسطوره ها و مردم عادی ایران زمین زیاد نیست
کلیک کنید

هیلا صدیقی : می خواستیم نشان دهیم فاصله بین اسطوره ها و مردم عادی ایران زمین زیاد نیست

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : فیلم نیمه بلند «شیواتیر» با حضور چهره‌های فرهنگی و سینمایی در اکران مردمی به نمایش درآمد.به گزارش باشگاه شاهنامه پژوهان به نقل از روابط عمومی فیلم شیواتیر، این چکامه خوانی به زبان سینما که توسط هیلا صدیقی با بودجه شخصی بر اساس منظومه «آرش کمانگیر» سیاوش کسرایی ساخته شده برای اولین بار در سینما پردیس چارسو به اکران عمومی رسید. اکران خصوصی این فیلم هفته گذشته در تالار ایوان شمس برگزار شد و مراسم اکران عمومی آن با حضور مانلی کسرایی فرزند سیاوش کسرایی،…

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید!
0
هیلا صدیقی در اکران شیواتیر

هیلا صدیقی در اکران شیواتیر

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : فیلم نیمه بلند «شیواتیر» با حضور چهره‌های فرهنگی و سینمایی در اکران مردمی به نمایش درآمد.به گزارش باشگاه شاهنامه پژوهان به نقل از روابط عمومی فیلم شیواتیر، این چکامه خوانی به زبان سینما که توسط هیلا صدیقی با بودجه شخصی بر اساس منظومه «آرش کمانگیر» سیاوش کسرایی ساخته شده برای اولین بار در سینما پردیس چارسو به اکران عمومی رسید. اکران خصوصی این فیلم هفته گذشته در تالار ایوان شمس برگزار شد و مراسم اکران عمومی آن با حضور مانلی کسرایی فرزند سیاوش کسرایی، ایرج نوذری ،همسر زنده یاد منوچهر نوذری ،اصحاب رسانه و چهره های فرهنگی و ادبی در سینما پردیس چارسو برگزار شد.

هیلا صدیقی نویسنده و کارگردان شیواتیر در ارتباط با اولین تجربه سینمایی اش گفت: اینکه چهره های حرفه ای سینما همچون کیوان معتمدی و محمد مهدی گورنگی در کنار ما بودند باعث شد ما بهتر و درست تر مسیر خود را طی کنیم. او در توضیح این فیلم خاطرنشان کرد:شعر آرش کمانگیر سیاوش کسرایی سه راوی دارد؛ راوی اول شاعر، راوی دوم عمو نوروز و راوی سوم آرش است. نقش هر دو راوی آرش و عمو نوروز را یک بازیگر، ایمان ارجمندی ایفا کرده که عمد ما در این اتفاق این بود که نشان دهیم فاصله بین اسطوره ها و مردم عادی ایران زمین زیاد نیست.

هیلا صدیقی در اکران شیواتیر

ایمان ارجمندی نیز در تصریح این موضوع و چرایی پذیرش نقش آرش کمانگیر گفت: آرش؛ دقیقا همان کاری را کرد که هر ایرانی دیگری در جایی که لازم باشد انجام می دهد، هر ایرانی به وقتش از جان خود برای آبادانی ایران می گذرد. معتمدی درباره ادامه فعالیتش با صدیقی گفت: با پشتیبانی شما راه را ادامه می دهیم و کارهای بهتری خواهیم کرد.

محمد مهدی گورنگی آهنگساز این کار در ارتباط با فیلم شیواتیر گفت: شخصیت آرش یک نوع بزرگی دارد که مثل شخصیت خود خانم صدیقی است؛ امیدوار هستم همه با این فیلم ارتباط برقرار کنند. امیدوارم ایشان به کارگردانی و نویسندگی شان ادامه دهند که پتانسیل بالایی دارد. او همچنین گفت:برای من با این فیلم یک مثلث آزادگی از آرش کمانگیر، سیاوش کسرایی و هیلا صدیقی تداعی شد.

هیلا صدیقی در اکران شیواتیر

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کلیک کنید
باز کردن چت
باشگاه شاهنامه پژوهان
درودبرشما

اگر برای سفارش از فروشگاه باشگاه شاهنامه پژوهان پرسشی دارید پیام خود را بگذارید


با سپاس