خانه / خبر شاهنامه / شیرازه فرهنگ با پرونده هایی درباره ایرج افشار و منوچهر ستوده منتشر شد
کلیک کنید

شیرازه فرهنگ با پرونده هایی درباره ایرج افشار و منوچهر ستوده منتشر شد

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : ماهنامه شیرازه فرهنگ با پرونده هایی درباره ایرج افشار و منوچهر ستوده منتشر شد .ماهنامه «شیرازه فرهنگ» در شماره ۵ و ۶ با پرونده‌هایی درباره ایرج افشار و منوچهر ستوده منتشر شد. به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، در این شماره و در پرونده «برمدار ایران» که به یاد شادروان ایرج افشار گردآوری شده است، یادداشت‌هایی از ناصر تکمیل‌همایون، ایرج پارسی‌نژاد و گزارشی…

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید!
0
شیرازه فرهنگ با پرونده هایی درباره ایرج افشار و منوچهر ستوده منتشر شد

شیرازه فرهنگ با پرونده هایی درباره ایرج افشار و منوچهر ستوده منتشر شد

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : ماهنامه شیرازه فرهنگ با پرونده هایی درباره ایرج افشار و منوچهر ستوده منتشر شد .ماهنامه «شیرازه فرهنگ» در شماره ۵ و ۶ با پرونده‌هایی درباره ایرج افشار و منوچهر ستوده منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، در این شماره و در پرونده «برمدار ایران» که به یاد شادروان ایرج افشار گردآوری شده است، یادداشت‌هایی از ناصر تکمیل‌همایون، ایرج پارسی‌نژاد و گزارشی از بزرگداشت این ایران‌شناس در سازمان اسناد و کتابخانه ملی به چاپ رسیده است.

همچنین در پرونده‌ای با عنوان «راهب دیر ایرانشناسی» که درباره زندگی و آثار منوچهر ستوده است، گفت‌وگوها و یادداشت‌هایی از اهالی فرهنگ نظیر احمد مسجدجامعی، سید محمود دعایی، سید محمد کاظم موسوی‌بجنوردی و علی دهباشی به همراه زندگی‌نامه خودنوشت منوچهر ستوده منتشر شده است.

از دیگر پرونده‌هایی که در این شماره از «شیرازه فرهنگ» به چشم می‌خورد می‌توان به پرونده «اسناد؛ شناسنامه وطن» که درباره اسناد و آرشیو ملی ایران است و به مناسبت روز اسناد، گردآوری شده،‌ اشاره کرد که در آن گفت‌وگوهایی با مهدی حجت، رئیس شورای اسناد ملی ایران، شهرام یوسفی‌فر، معاون اسناد ملی و یادداشت‌هایی از برخی استادان دانشگاه به همراه گفت‌وگوی منتشر نشده‌ای از عبدالحسین حائری، رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی وجود دارد.

«پادشاه سخن» درباره سعدی، «گنج دعا» پرونده‌ای درباره صحیفه سجادیه کفعمی و مطالبی درباره شاهنامه‌خوانی، نقالی و آرشیو روسیه از دیگر عناوینی است که در شماره جدید «شیرازه فرهنگ» به چشم می‌خورد.

«شیرازه فرهنگ» (در ۱۴۸ صفحه) ماهنامه سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران به مدیرمسئولی سیدرضا صالحی امیری و سردبیری امین عارف‌نیا به موضوعات مربوط به حوزه فرهنگ، کتاب و کتابداری، ادبیات و مفاخر و چهره‌های فرهنگی می‌پردازد و بهروز شجاعی دبیر تحریریه آن است.

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کلیک کنید
باز کردن چت
باشگاه شاهنامه پژوهان
درودبرشما

اگر برای سفارش از فروشگاه باشگاه شاهنامه پژوهان پرسشی دارید پیام خود را بگذارید


با سپاس