خانه / خبر شاهنامه / شب شاهنامه کودک و نوجوان برگزار می شود
کلیک کنید

شب شاهنامه کودک و نوجوان برگزار می شود

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : شب شاهنامه کودک و نوجوان برگزار می شود . به گزارش باشگاه شاهنامه پژوهان به مناسبت انتشار شاهنامه دوازده جلدی توسط نشر دیبایه شبی از شبهای بخارا به رونمایی و معرفی این شاهنامه اختصاص یافته است که در ساعت پنج بعد از ظهر پنجشنبه پانزدهم اذر ۱۳۹۷ در خانه گفتمان شهر (وارطان) برگزار می شود. شاهنامه‌ی کودک و نوجوان یک مجموعه‌ی دوازده جلدی‌ست که تاریخ را با هنر و داستان را با پژوهش پیوند زده است. برای اولین بار، مخاطبِ کم‌سال آنقدر جدی گرفته شده که نقشه‌ی تک تکِ داستان‌های شاهنامه برایش ترسیم…

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید!
0

شب شاهنامه کودک و نوجوان

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : شب شاهنامه کودک و نوجوان برگزار می شود . به گزارش باشگاه شاهنامه پژوهان به مناسبت انتشار شاهنامه دوازده جلدی توسط نشر دیبایه شبی از شبهای بخارا به رونمایی و معرفی این شاهنامه اختصاص یافته است که در ساعت پنج بعد از ظهر پنجشنبه پانزدهم اذر ۱۳۹۷ در خانه گفتمان شهر (وارطان) برگزار می شود.
شاهنامه‌ی کودک و نوجوان یک مجموعه‌ی دوازده جلدی‌ست که تاریخ را با هنر و داستان را با پژوهش پیوند زده است. برای اولین بار، مخاطبِ کم‌سال آنقدر جدی گرفته شده که نقشه‌ی تک تکِ داستان‌های شاهنامه برایش ترسیم گردیده، دودمان‌ِ شاهان و پهلوانان در درختانِ جداگانه نقش بسته، تصاویر دلکش در سراسر کتاب‌ها پراکنده شده‌ و فرهنگ واژگان، نام کَسان و جای‌های شاهنامه با توضیحات مفصل و جالب در آخر هر کتاب آمده‌اند.
هشت جلدِ نخست ـ از دیباچه تا پایانِ هفت‌خانِ اسفندیار ـ مبتنی بر نسخه‌ی تصحیح استاد دکتر جلال خالقی مطلق متنی وفادار به اصل، ترکیبِ نظم و نثر و توام با جزییات اصیل را به خواننده‌ی جوان ارائه می‌دهد که زبان ساده و حماسی آن، در کنار افزوده‌های علمی ـ پژوهشی، این اثر را نه‌تنها برای مخاطب خاص بلکه برای همگان خوشگوار و پرنگار می‌سازد. شاهنامه‌ی کودک و نوجوان بازنویسیِ غنی‌شده‌ی شاهکار حکیم و هم‌پذیریِ نوآوری‌ست‌ در شرح اساطیر.  در شب شاهنامه کودک و نوجوان استادان: نوش افرین انصاری ، جلال خالقی مطلق ، محمد ناصر مودودی، شهرداد میرزایی و علی دهباشی سخنرانی خواهند کرد. و دربخشی دیگر برنامه نقالی از سوی گروه نوجوان هزاران اجرا خواهد شد. دوستداران برای شرکت در این نشست می توانند به نشانی : خانه گفتمان شهر (وارطان ) .میدان فلسطین . خیابان طالقانی غربی . ضلع جنوبی . پلاک ۵۱۴ بروند.

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کلیک کنید
باز کردن چت
باشگاه شاهنامه پژوهان
درودبرشما

اگر برای سفارش از فروشگاه باشگاه شاهنامه پژوهان پرسشی دارید پیام خود را بگذارید


با سپاس