خانه / خبر شاهنامه / سهراب و رستم بهترین پویانمایی جشنواره فیلم سیدنی شد
کلیک کنید

سهراب و رستم بهترین پویانمایی جشنواره فیلم سیدنی شد

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر: سهراب و رستم بهترین پویانمایی جشنواره فیلم سیدنی شد. پویانمایی استرالیایی «سهراب و رستم» به کارگردانی «لی ویتمور» برنده جایزه بهترین پویانمایی از شصت و ششمین جشنواره جهانی فیلم سیدنی استرالیا شد. به گزارش باشگاه شاهنامه پژوهان به نقل از ایسنا، شصت و ششمین جشنواره فیلم سیدنی ۲۰۱۹ از تاریخ ۵ تا ۱۶ ژوئن (۱۵ تا ۲۶ خرداد) در کشور استرالیا برگزار شد و در نهایت فیلم «پارازیت» به کارگردانی «بونگ جون هو» از کشور کره جنوبی جایزه بهترین فیلم بلند این رویداد سینمایی را از آن خود کرد و بیش از ۴۱ هزار…

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: 4.6 ( 1 امتیازات)
0

سهراب و رستم بهترین پویانمایی جشنواره فیلم سیدنی شد

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر: سهراب و رستم بهترین پویانمایی جشنواره فیلم سیدنی شد. پویانمایی استرالیایی «سهراب و رستم» به کارگردانی «لی ویتمور» برنده جایزه بهترین پویانمایی از شصت و ششمین جشنواره جهانی فیلم سیدنی استرالیا شد.

به گزارش باشگاه شاهنامه پژوهان به نقل از ایسنا، شصت و ششمین جشنواره فیلم سیدنی ۲۰۱۹ از تاریخ ۵ تا ۱۶ ژوئن (۱۵ تا ۲۶ خرداد) در کشور استرالیا برگزار شد و در نهایت فیلم «پارازیت» به کارگردانی «بونگ جون هو» از کشور کره جنوبی جایزه بهترین فیلم بلند این رویداد سینمایی را از آن خود کرد و بیش از ۴۱ هزار دلار جایزه نقدی دریافت کرد.

فیلم «پارازیت» که چندی پیش جایزه معتبر نخل طلای بهترین فیلم جشنواره کن ۲۰۱۹ را نیز کسب کرده است، درباره مردی بیکار است که به همراه خانواده‌اش به شکل عجیبی با یک خانواده ثروتمند و متفاوت از لحاظ طبقه اقتصادی رابطه برقرار می‌کند. این فیلم تاکنون به فروشی بالغ بر ۶۰ میلیون دلار در گیشه جهانی دست یافته است.

اما جایزه ۵ هزار دلاری «یورام گراس» جشنواره که ویژه بهترین اثر پویانمایی این رویداد سینمایی است به «سهراب و رستم» به کارگردانی «لی ویتمور» از کشور استرالی رسید. داستان این انیمیشن ۱۴ دقیقه‌ای درباره معلمی است که در کلاس درس شعری را برای دانش‌آموزان می‌خواند و از طریق این شعر بچه‌ها به ایران باستان می‌روند و نبرد افسانه‌ای میان رستم و سهراب، دو قهرمان ادبیات فارسی را تماشا می‌کنند.

پویانمایی «سهراب و رستم» با کسب این جایزه واجد شرایط رقابت در شاخه بهترین انیمیشن کوتاه جوایز اسکار پیش رو است.

امسال فیلم «عرق سرد» به کارگردانی سهیل بیرقی به نمایندگی از سینمای ایران و در بخش فیلم‌های بلند جشنواره بین‌المللی فیلم سیدنی استرالیا به نمایش گذاشته شد.

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کلیک کنید
باز کردن چت
باشگاه شاهنامه پژوهان
درودبرشما

اگر برای سفارش از فروشگاه باشگاه شاهنامه پژوهان پرسشی دارید پیام خود را بگذارید


با سپاس