خانه / خبر شاهنامه / آخرین خبرهای شاهنامه / زن در شاهنامه منتشر شد
کلیک کنید

زن در شاهنامه منتشر شد

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر: زن در شاهنامه منتشر شد. کتاب زن در شاهنامه نوشته جلال خالقی مطلق منتشر شد. بررسی نقش زنان و بازتاب سیمای آنها در شاهنامه، از بحث‌هایی است که همیشه مورد مناقشۀ اهل تحقیق بوده و هنوز هم بحث و تلقّیات نادرست دربارۀ آن به پایان نرسیده است. برخی شاهنامه را دارای رویکرد زن‌ستیزانه می‌پندارند و برخی دیگر در پی ردّ این مدّعا هستند. کتاب زن در شاهنامه رسالۀ دکتری استاد جلال خالقی مطلق است که به سال ۱۹۷۰ به زبان آلمانی نشر یافته. ترجمۀ حاضر از روی متن آلمانی صورت گرفته و نویسنده یادداشت‌هایی…

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: 4.85 ( 1 امتیازات)
0

زن در شاهنامه منتشر شد
باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر:
زن در شاهنامه منتشر شد. کتاب زن در شاهنامه نوشته جلال خالقی مطلق منتشر شد. بررسی نقش زنان و بازتاب سیمای آنها در شاهنامه، از بحث‌هایی است که همیشه مورد مناقشۀ اهل تحقیق بوده و هنوز هم بحث و تلقّیات نادرست دربارۀ آن به پایان نرسیده است. برخی شاهنامه را دارای رویکرد زن‌ستیزانه می‌پندارند و برخی دیگر در پی ردّ این مدّعا هستند.
کتاب زن در شاهنامه رسالۀ دکتری استاد جلال خالقی مطلق است که به سال ۱۹۷۰ به زبان آلمانی نشر یافته. ترجمۀ حاضر از روی متن آلمانی صورت گرفته و نویسنده یادداشت‌هایی نیز بدان افزوده است.

کتاب زن در شاهنامه نوشته دکتر جلال خالقی مطلق با برگردان مریم رضایی از زبان آلمانی از سوی انتشارات دکتر محمود افشار منتشر شده است.

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کلیک کنید
باز کردن چت
باشگاه شاهنامه پژوهان
درودبرشما

اگر برای سفارش از فروشگاه باشگاه شاهنامه پژوهان پرسشی دارید پیام خود را بگذارید


با سپاس