خانه / خبر شاهنامه / مهلت ارسال اثر به نخستین جشنواره فیلم شاهنامه تمدید شد
کلیک کنید

مهلت ارسال اثر به نخستین جشنواره فیلم شاهنامه تمدید شد

  باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : مهلت ارسال اثر به نخستین جشنواره فیلم شاهنامه تمدید شد . مهلت ارسال اثر به نخستین جشنواره فیلم شاهنامه تا دهم مهرماه تمدید شد .دبیرخانه جشنواره فیلم شاهنامه با توجه به اضافه شدن بخش موشن گرافیک به جشنواره و درخواست هنرمندان و دوستداران مهلت ارسال آثار به این جشنواره را تا دهم مهرماه تمدید کرد . نخستین جشنواره‌ی ملی دوسالانه‌ی فیلم شاهنامه با آرمان برقراری پیوند میان شاهنامه و سینما فراخوان داد. آرمان‌های جشنواره‌ی فیلم عبارتند از: الف: ترویج، معرفی و تولید و ارایه بستری برای نمایش آثاری با محوریت شاهنامه، داستان‌های…

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: 4.45 ( 1 امتیازات)
0

 

پوستر جشنواره فیلم شاهنامه

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : مهلت ارسال اثر به نخستین جشنواره فیلم شاهنامه تمدید شد . مهلت ارسال اثر به نخستین جشنواره فیلم شاهنامه تا دهم مهرماه تمدید شد .دبیرخانه جشنواره فیلم شاهنامه با توجه به اضافه شدن بخش موشن گرافیک به جشنواره و درخواست هنرمندان و دوستداران مهلت ارسال آثار به این جشنواره را تا دهم مهرماه تمدید کرد . نخستین جشنواره‌ی ملی دوسالانه‌ی فیلم شاهنامه با آرمان برقراری پیوند میان شاهنامه و سینما فراخوان داد.

آرمان‌های جشنواره‌ی فیلم عبارتند از:

الف: ترویج، معرفی و تولید و ارایه بستری برای نمایش آثاری با محوریت شاهنامه، داستان‌های شاهنامه، شاهنامه پژوهان، جشن‌های ایرانی (نوروز)، نقالی و نقالان، پارسی‌زبانان و استادان زبان و ادب پارسی

ب: نگاهی ویژه به شاهنامه، شاهنامه‌پژوهان و زبان پارسی از راه تصویر و آفرینش آثار هنری (فیلم، پویانمایی، موشن گرافیک، فیلمنامه)

ج: نگاهی به توانمندی‌های شاهنامه و مفاهیم هم‌پیوند با آن در سینما و نگاه سینماگران، مستندسازان و هنرمندان این عرصه به این اثر

د: تولید و بررسی آثار موشن گرافیک که به عنوان هنری تصویری که با بهره‌مندی از المان‌های گرافیکی برای توضیح و تفسیر یک آرمان ویژه که با حرکت و صوت در آمیخته تا پیام را به روش نوینی به مخاطب برساند تولید می‌شود.

این جشنواره با بنیان‌گذاری و دبیری کورش جوادی هر دو سال یکبار از سوی باشگاه شاهنامه پژوهان، باشگاه نقالان و انجمن شاهنامه‌پژوهی و شاهنامه‌خوانی دانشجویان ایران (اشا) برگزار می‌شود. در دور نخست این جشنواره خانه‌ی اندیشمندان علوم انسانی ، پایگاه میراث فرهنگی توس و موزه‌ی شاهنامه و استوره‌ی قزوین، گروه هنری سی تاب و پویش فردوسی همکاری دارند. نخستین جشنواره‌ی فیلم شاهنامه در بزرگداشت استاد علی‌اکبر صادقی برگزار می‌شود.

جشنواره فیلم شاهنامه در چند شاخه‌ی فیلم بلند، فیلم کوتاه، فیلم مستند، پویا نماییف موشن گرافیک و فیلمنامه و در موضوع‌های زیر برگزار می‌شود.

۱٫ شاهنامه

۲٫ داستان‌های شاهنامه

۳٫ شاهنامه‌پژوهان

۴٫ نقالی و نقالان

۵٫ جشن‌های ایرانی

۶٫ استادان زبان و ادب پارسی

۷٫ پارسی زبانان

۸٫ حروف زبان پارسی (تایپوگرافی پارسی)

شرایط شرکت در جشنواره:

۱٫ در دور نخست جشنواره محدودیت زمانی نسبت به تولید آثار وجود ندارد .همچنین فیلمسازان آماتور، تجربی و حرفه‌ای امکان شرکت در جشنواره را دارند.

۲٫ همه‌ی آثار مستند، پویانمایی، فیلم کوتاه و بلند و موشن گرافیک درموضوعات یاد شده می‌توانند در جشنواره شرکت کنند.

۳٫ فیلم‌های کوتاه زیر ۴۰ دقیقه و فیلم‌های بلند باید دست کم ۶۰ دقیقه باشد.

۴٫ آثار پویانمایی کوتاه و بلند در موضوع‌های یاد شده امکان شرکت در جشنواره را دارند.

۵٫ آثار ساخته شده می‌توانند برگرفته از شاهنامه باشند.

۶٫ بخش موشن‌گرافیک در برگیرنده‌ی: پوسترهای متحرک، نشانه‌های تصویری و نوشتاری متحرک، بیلبورد‌ها و تابلوهای متحرک، بنرهای متحرک سایت‌ها، تیتراژها (عنوان بندی آغازین و پایانی فیلم)، نماهنگ‌ها (میان برنامه‌های تلویزیونی و سینمایی)

شرایط فرستادن آثار در بخش موشن‌گرافیک:

زمان تعریف شده آثار ۱۰ تا ۶۰ ثانیه

فرمت آثار (MP4 full HD1080*1920))

ابعاد اثر: حداکثر ۶۴۰ pixel یا حداقل طول یا عرض

حداکثر حجم فایل ۵۰ مگابایت

۷٫ فیلمنامه‌های ارسالی به جشنواره نباید پیش‌تر منتشر و یا به فیلم تبدیل شده باشند. برای شرکت در جشنواره از هر اثر دو دی‌وی‌دی و از هر فیلمنامه دو نسخه‌ی تایپ شده به دبیرخانه‌ی جشنواره و یا ایمیل جشنواره به نشانی: shahnamehfilmfestival@gmail.com فرستاده شود.

۸٫ برای شرکت در جشنواره، صاحب هر اثر ‌باید فرم شرکت در جشنواره را که در تارنمای رسمی جشنواره‌ی فیلم شاهنامه آمده است پر نموده و یا اطلاعات مورد نیاز را به ایمیل جشنواره ارسال کرده و سپس اثر خود را با نام کاربری دریافت شده به دبیرخانه و در صورت امکان به ایمیل جشنواره: shahnamehfilmfestival@gmail.com بفرستد. روشن است نام‌نویسی و فرستادن اثر به معنی پذیرش همه‌ی مقررات و ضوابط یاد شده در فراخوان و آیین‌نامه‌ی جشنواره است. هزینه‌ی ارسال اثر و مسوولیت آن پیش از دریافت از سوی دبیرخانه جشنواره، بر دوش صاحب اثر خواهد بود.

۹٫ آثاری که از سوی هیات انتخاب برای نمایش در جشنواره گزینش شوند گواهی شرکت دریافت می‌کنند.

۱۰٫ آثار برگزیده به نمایش همگانی در خواهند آمد.

۱۱٫ نسخه‌ی نهایی فیلم‌های انتخاب شده باید تنها با فرمت‌ها و کیفیت زیر به جشنواره ارسال شود:

MP4

AVI

MOV

۱۲٫ در شرایط ویژه تصمیم‌گیری در مورد پذیرش آثار و رویدادهای پیش‌بینی نشده در بخش‌های جشنواره و جوایز اهدایی از سوی دبیر جشنواره انجام گرفته و مخاطبان و شرکت‌کنندگان در جشنواره ملزم به پذیرش این تصمیم خواهند بود.

گاهشمار جشنواره:

مهلت ارسال آثار تا دهم مهرماه ۹۷

نمایش آثار  اردیبهشت ۹۸

جوایز: پس از ارسال و گزینش آثار هیات داوران متشکل از اهالی سینما و هنرمندان، بهترین اثر در هر بخش را گزینش می‌کنند.

تندیس ویژه‌ی جشنواره فیلم شاهنامه، گرزه گاوسر به همراه لوح سپاس برای بهترین فیلم بلند

تندیس ویژه‌ی جشنواره فیلم شاهنامه گرزه گاوسر به همراه لوح سپاس برای بهترین فیلم کوتاه

تندیس ویژه‌ی جشنواره‌ی فیلم شاهنامه به همراه لوح سپاس برای بهترین فیلم مستند

تندیس ویژه‌ی جشنواره فیلم شاهنامه به همراه لوح سپاس برای بهترین اثر پویانمایی

تندیس ویژه جشنواره فیلم شاهنامه به همراه لوح سپاس برای بهترین اثر موشن گرافیک

تندیس ویژه‌ی جشنواره‌ی فیلم شاهنامه به همراه لوح سپاس برای بهترین فیلمنامه

نشانی دبیرخانه: تهران _ خیابان استاد نجات اللهی _ بوستان ورشو _ خانه اندیشمندان علوم انسانی

روابط عمومی: ۰۹۳۸۶۲۷۸۶۰۷

آگاهی بیشتر در تارنمای جشنواره‌ی فیلم شاهنامه

www.shahnamehfilmfestival.ir

و تارنماهای:

www.shahnamehpajohan.ir

جشنواره ی ملی فیلم شاهنامه آماده همکاری در زمینه‌های اجرایی، پژوهشی، تولید اثر و محتوا در زمینه‌ی شاهنامه و سینما و مفاهیم در پیوند با آن بوده و دیدگاه سینماگران، صاحب‌نظران و هنرمندان این عرصه را در برگزاری هرچه باشکوه‌تره این جشنواره ارج می‌گذارد. نهادهای فرهنگی و یا شرکت‌های تولید و پخش فیلم در صورت تمایل می‌توانند همکاری و همیاری خود را با جشنواره فیلم شاهنامه اعلام کنند.

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کلیک کنید
باز کردن چت
باشگاه شاهنامه پژوهان
درودبرشما

اگر برای سفارش از فروشگاه باشگاه شاهنامه پژوهان پرسشی دارید پیام خود را بگذارید


با سپاس