خانه / خبر شاهنامه / ترجمه شاهنامه فردوسی به زبان اسپانیایی منتشر می شود
کلیک کنید

ترجمه شاهنامه فردوسی به زبان اسپانیایی منتشر می شود

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : ترجمه شاهنامه فردوسی به زبان اسپانیایی منتشر می شود . افشین شحنه‌تبار ازانتشار ترجمه شاهنامه فردوسی به زبان اسپانیایی خبر داد و گفت: این اثر ابتدای سال آتی میلادی در دانشگاه مادرید رونمایی می‌شود. افشین شحنه‌تبار، مدیر انتشارات شمع و مه، درگفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا،‌ از ترجمه شاهنامه فردوسی در هفت مجلد به زبان اسپانیایی خبر داد و گفت:‌ این اثر پاییز سال جاری منتشر می‌شود. وی گفت: مجموعه هفت جلدی شاهنامه با ترجمه «دیاکریس سلاس» به زبان اسپانیایی ترجمه شده است،‌ این ترجمه حدود هفت سال طول کشیده و…

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید!
0

ترجمه شاهنامه به زبا اسپانیایی

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : ترجمه شاهنامه فردوسی به زبان اسپانیایی منتشر می شود . افشین شحنه‌تبار ازانتشار ترجمه شاهنامه فردوسی به زبان اسپانیایی خبر داد و گفت: این اثر ابتدای سال آتی میلادی در دانشگاه مادرید رونمایی می‌شود. افشین شحنه‌تبار، مدیر انتشارات شمع و مه، درگفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا،‌ از ترجمه شاهنامه فردوسی در هفت مجلد به زبان اسپانیایی خبر داد و گفت:‌ این اثر پاییز سال جاری منتشر می‌شود. وی گفت: مجموعه هفت جلدی شاهنامه با ترجمه «دیاکریس سلاس» به زبان اسپانیایی ترجمه شده است،‌ این ترجمه حدود هفت سال طول کشیده و قرار است این کتاب را ما در برنامه‌هایی در کشورهای اسپانیایی زبان رونمایی کنیم.

شحنه‌تبار تصریح کرد:‌ تور فرهنگی این کتاب از اسپانیا و دانشگاه مادرید در سال ۲۰۱۹ آغاز می‌شود و در کشورهای مکزیک ونزوئلا و آرژانتین ادامه خواهد یافت‌، در این برنامه‌ها به معرفی فردوسی و شاهنامه خواهیم پرداخت. وی با بیان این مطلب که اشعار شاهنامه در این ترجمه به نثر برگردان شده است و هر مجلد این مجموعه هفت جلدی بین ۴۰۰ تا ۴۵۰ صفحه است. این ترجمه توسط نازنین نوذری از اساتید حوزه زبان اسپانیایی نیز بررسی شده است. همچنین خاویر رودریگرز از اساتید دانشگاه علامه طباطبایی نیز در برگردان این اثر همکاری داشته است.

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کلیک کنید
باز کردن چت
باشگاه شاهنامه پژوهان
درودبرشما

اگر برای سفارش از فروشگاه باشگاه شاهنامه پژوهان پرسشی دارید پیام خود را بگذارید


با سپاس