خانه / خبر شاهنامه / بلیت‌فروشی پروژه‌ی «آواز پارسی، افسانه و مهر» آغاز شد
کلیک کنید

بلیت‌فروشی پروژه‌ی «آواز پارسی، افسانه و مهر» آغاز شد

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : بلیت‌فروشی پروژه‌ی «آواز پارسی، افسانه و مهر» آغاز شد .  بلیت‌فروشی پروژه‌ی «آواز پارسی، افسانه و مهر» حافظ ناظری با همراهی شهرام ناظری با هدف حفظ زبان فارسی به دور از الحان عربى در آواز ایرانی، از روز دهم تیر ماه، ساعت ١٠: ١٠: ١٠ در آدرس اینترنتی www. tik۸. com آغاز شد. به گزارش باشگاه شاهنامه پژوهان به نقل از ایلنا، بنا به گفتهٔ حافظ ناظری، برنامهٔ ویژه‌ای برای کنسرت «آواز پارسی» درنظر گرفته شده که بدین شرح است: ‎اجرای هر شب «آواز پارسی»، از لحاظ موسیقی، تدارکات و صحنه‌پردازی، با شبِ…

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید!
0

حافظ و شهرام ناظری

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : بلیت‌فروشی پروژه‌ی «آواز پارسی، افسانه و مهر» آغاز شد .  بلیت‌فروشی پروژه‌ی «آواز پارسی، افسانه و مهر» حافظ ناظری با همراهی شهرام ناظری با هدف حفظ زبان فارسی به دور از الحان عربى در آواز ایرانی، از روز دهم تیر ماه، ساعت ١٠: ١٠: ١٠ در آدرس اینترنتی www. tik۸. com آغاز شد.

به گزارش باشگاه شاهنامه پژوهان به نقل از ایلنا، بنا به گفتهٔ حافظ ناظری، برنامهٔ ویژه‌ای برای کنسرت «آواز پارسی» درنظر گرفته شده که بدین شرح است:

‎اجرای هر شب «آواز پارسی»، از لحاظ موسیقی، تدارکات و صحنه‌پردازی، با شبِ دیگر متفاوت باشد، تا این امکان برای علاقه‌مندان فراهم شود که بتوانند با شرکت در هر شب از کنسرت‌ها، اجرای متفاوتی را نسبت به شب‌های گذشته تجربه کنند.

‎ناظری از لزوم حضور یک راوی یا نقّال در اجرا‌ها، طبق سنت باستانی شاهنامه‌خوانی گفت و ادامه داد: در هرشب از کنسرت‌های «آواز پارسی»، یکی از مشاهیر و چهره‌های برجستهٔ فرهنگی و هنری کشور، که از ماه‌ها پیش برنامه‌ریزی برای حضورشان صورت گرفته است، به عنوان راوی‌های برنامه، ما را در این اجرا‌ها همراهی خواهند کرد، که نامشان را جهت حفظ احترام این بزرگان، و به‌عنوان شگفتی برنامه باقی خواهم گذاشت که در آینده‌ای نزدیک اعلام خواهم نمود.

‎حافظ ناظری در ادامه توضیحات خود دربارهٔ دیگر برنامه‌های ویژه اجرای «آواز پارسی» به استفاده از «ویدئو مپینگ» اشاره کرد و افزود: در این حوزه قبلا نیز تلاش‌های بسیاری به‌عمل آمده است، ولی ما برای این پروژه سعی داریم از تجربیات تیمی حرفه‌ایی و با سابقه، برای ارائه شکلی صحیح و اصولی از ویدئو مپینگ که تا به حال کمتر در ایران اتفاق افتاده و مهندسی بین هنرِ طراحیِ صحنه با ویدئو و تصویر است، بهره ببریم.

‎خالق اثر «ناگفته» ضرورت حفظ لحن آواز فارسی، را هدف اصلی‌ در پروژهٔ جدیدش اعلام کرد و افزود: به عنوان فرزند کوچک ایران، همیشه حفظ نام و اصالت‌های حقیقی ایران را بر خود واجب دانسته‌ام و افتخار می‌کنم که بعد از به اتمام رساندن اولین قسمت از پروژه ناگفته، امروز فصل جدیدی را آغاز خواهیم کرد که بیشتر یک نیاز است تا یک اتفاق و این نیاز حفظ و گسترش آواز حقیقی ایرانی با لحن پارسی و به دور از الحان عربى است که امروز بیشتر آواز ایرانی را تحت تاثیر خود قرار داده است.

‎دوستداران  می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی www. tik۸. com بلیت این اجرا‌ها را تهیه کنند.

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کلیک کنید
باز کردن چت
باشگاه شاهنامه پژوهان
درودبرشما

اگر برای سفارش از فروشگاه باشگاه شاهنامه پژوهان پرسشی دارید پیام خود را بگذارید


با سپاس