خانه / خبر شاهنامه / بزرگداشت فردوسی در ارمنستان برگزار شد
کلیک کنید

بزرگداشت فردوسی در ارمنستان برگزار شد

            باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : بزرگداشت فردوسی در ارمنستان برگزار شد . همزمان با بزرگداشت فردوسی، از مقام این حماسه‌سرای نامی ایران در دانشگاه دولتی ایروان تجلیل شد. به گزارش باشگاه شاهنامه پژوهان به نقل از  ایسنا به نقل از روابط عمومی رایزن فرهنگی ایران در ارمنستان، وارطان وسکانیان  رییس کرسی ایران‌شناسی برگزاری نشست علمی برای تجلیل از مقام فردوسی را کاری موثر و مهم توصیف و جایگاه شاهنامه را در میان دیوان شعرای ایرانی، جایگاهی ویژه و برجسته ارزیابی کرد. رایزن فرهنگی ایران نیز شاهنامه را برآمده از فرهنگ عمیق ایرانی  اسلامی توصیف کرد و گفت:…

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید!
0

            بزرگداشت فردوسی در ارمنستان

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : بزرگداشت فردوسی در ارمنستان برگزار شد . همزمان با بزرگداشت فردوسی، از مقام این حماسه‌سرای نامی ایران در دانشگاه دولتی ایروان تجلیل شد.

به گزارش باشگاه شاهنامه پژوهان به نقل از  ایسنا به نقل از روابط عمومی رایزن فرهنگی ایران در ارمنستان، وارطان وسکانیان  رییس کرسی ایران‌شناسی برگزاری نشست علمی برای تجلیل از مقام فردوسی را کاری موثر و مهم توصیف و جایگاه شاهنامه را در میان دیوان شعرای ایرانی، جایگاهی ویژه و برجسته ارزیابی کرد.

رایزن فرهنگی ایران نیز شاهنامه را برآمده از فرهنگ عمیق ایرانی  اسلامی توصیف کرد و گفت: فردوسی خالق اثری جاودانه است که علم، حکمت، فرهنگ و در یک کلام زندگی سعادتمندانه را به بشر آموزش می‌دهد.

مجید مشکی ضمن خواندن ابیاتی از شاهنامه، اظهار کرد: شاهنامه اگرچه روایت جنگ، صلح، پیروزی و شکست است، اما تمام ابیات آن روش زندگی متعالی را به انسان می‌آموزد.

او در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: تصویرسازی قوی شاهنامه موجب ماندگاری و زنده بودن آن تا زمان ما و تا ابد شده است.

شاهروز شهدین، خانم نوروزی، گارنیک گئورگیان، آهارون وارطانیان، نونیک داربینیان، هاسمیک گیراگوسیان، لوسینه تر هوانیسیان، آستقیک گقامیان و زاروهی خاچاطوریان از دیگر سخنرانان این محفل بودند که با تجلیل از خادمان زبان فارسی و شاهنامه‌خوانی دانشجویان رشته ایران‌شناسی همراه بود. همچنین در این مراسم، مقالاتی مرتبط با این موضوع ارائه شد.

این مراسم به همت رایزن فرهنگی ایران و با همکاری کرسی ایران‌شناسی دانشگاه دولتی ایروان بیست و ششم اردیبهشت ماه برگزار شد. بیست و پنجم اردیبهشت‌ماه در تقویم ایران به‌عنوان روز بزرگداشت فرودسی و پاسداشت زبان فارسی نامگذاری شده است.

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کلیک کنید
باز کردن چت
باشگاه شاهنامه پژوهان
درودبرشما

اگر برای سفارش از فروشگاه باشگاه شاهنامه پژوهان پرسشی دارید پیام خود را بگذارید


با سپاس