خانه / خبر شاهنامه / آیین سپاس علی اکبر صادقی برگزار می شود
کلیک کنید

آیین سپاس علی اکبر صادقی برگزار می شود

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر: در نهمین برنامه از سلسله‌برنامه‌های سپاس، آیین سپاس علی اکبرصادقی از سوی باشگاه شاهنامه پژوهان با همکاری خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزارخواهد شد. علی اکبرصادقی نقاش، تصویرساز و سازنده نخستین پویانمایی های ایرانی است. او همچنین آثاری در زمینه ویترای، شعر و مجسمه دارد. علی اکبر صادقی از برجسته ترین و موفق ترین نقاشان ایرانی است که بر الهام از شاهنامه تاکید کرده و می گوید از کودکی با شنیدن داستان های شاهنامه از زبان راویان، به تصویر کردن داستانه های شاهنامه علاقمند شده و این اشکال نمادین، اسطوره ای و افسانه ای برای…

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: 4.7 ( 1 امتیازات)
0

آیین سپاس علی اکبر صادقی برگزار می شود

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر: در نهمین برنامه از سلسله‌برنامه‌های سپاس، آیین سپاس علی اکبرصادقی از سوی باشگاه شاهنامه پژوهان با همکاری خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزارخواهد شد. علی اکبرصادقی نقاش، تصویرساز و سازنده نخستین پویانمایی های ایرانی است. او همچنین آثاری در زمینه ویترای، شعر و مجسمه دارد. علی اکبر صادقی از برجسته ترین و موفق ترین نقاشان ایرانی است که بر الهام از شاهنامه تاکید کرده و می گوید از کودکی با شنیدن داستان های شاهنامه از زبان راویان، به تصویر کردن داستانه های شاهنامه علاقمند شده و این اشکال نمادین، اسطوره ای و افسانه ای برای همیشه بخشی از نقاشی های او شده اند. شیوه کار او یک نوع سورئالیسم ایرانی است که بر پایه شیوه نقاشی سنتی و قهوه‌خانه‌ای بنا شده‌است. او در نقاشی‌هایش از اساطیر و فرهنگ ایرانی بهره می‌گیرد. در بسیاری از کارهای اولیه صادقی حضور یک یا چندین سلحشور با پوشش‌های جنگاوران ایران باستان چشمگیر است. برخی از این جنگاوران چهره خود صادقی را دارند. علی اکبر صادقی در طول ۲۰ سال گذشته در زمینه‌های هنری فعال بوده‌است. در مجموع او در پنجاه نمایشگاه انفرادی و گروهی در داخل و خارج از کشور شرکت داشته و هشت کتاب از مجموعه نوشته‌های او به چاپ رسیده‌است و نخستین جشنواره فیلم شاهنامه ‌به او تقدیم شده است.
در آیین سپاس علی اکبر صادقی دو نسل از هنرمندان سخنرانی خواهند کرد . در این مراسم دکتر اکبر عالمی و ابراهیم حقیقی درباره شخصیت و آثار علی اکبر صادقی سخنرانی خواهنند کرد. همچنین اشکان رهگذر کارگردان پویانمایی نام آور آخرین داستان درباره نگاه جهانی از دریچه پویانمایی ایرانی به سخنرانی خواهند پرداخت.و المیرا نیکنام به بیان نکاتی درباره آثار استاد علی اکبر صادقی می پردازند . این برنامه با نقالی فهیمه باروتچی و خوانش اشعار علی اکبر صادقی توسط مهناز خورشیدسوار همراه خواهد بود . پخش پویانمایی های گلباران، ملک خورشید، هفت شهر و رخ از دیگر بخش های این برنامه خواهد بود .
در بخش ویژه ای از این برنامه همچنین از تندیس جشنواره فیلم شاهنامه با حضور سازندگان آن گروه هنری سی تاب رونمایی خواهد شد.
آیین سپاس علی اکبر صادقی چهارشنبه، پنجم تیرماه از ساعت چهار و سی پسین(عصر) در سالن فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی به نشانی خیابان استاد نجات اللهی، بوستان ورشو، سالن فردوسی برگزار می شود . شرکت در این مراسم برای تمامی دوستداران آزاد است .

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کلیک کنید
باز کردن چت
باشگاه شاهنامه پژوهان
درودبرشما

اگر برای سفارش از فروشگاه باشگاه شاهنامه پژوهان پرسشی دارید پیام خود را بگذارید


با سپاس