خانه / خبر شاهنامه / آیین سپاس سیمون آیوازیان برگزار می شود
کلیک کنید

آیین سپاس سیمون آیوازیان برگزار می شود

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : آیین سپاس سیمون آیوازیان برگزار می شود . در هشتمین برنامه از سلسله‌برنامه‌های سپاس، آیین سپاس سیمون آیوازیان از سوی جشنواره ملی عکس شاهنامه با همکاری خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزارخواهد شد . سیمون آیوازیان معمار، موسیقیدان و نوازرنده گیتار، نقاش و عکاس برجسته ایرانی از داوران دومین جشنواره ملی عکس شاهنامه است . او به عنوان پدر گیتار کلاسیک ایران شهرت بسیاری دارد. سیمون آیوازیان مدرک دکترای خود را در رشته معماری و باستان‌شناسی از دانشگاه سوربون پاریس دریافت کرد و پس از بازگشت مجدداً در دانشگاه تهران به تدریس رشته معماری…

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: 4.5 ( 1 امتیازات)
0

آیین سپاس سیمون آیوازیان برگزار می شود

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : آیین سپاس سیمون آیوازیان برگزار می شود . در هشتمین برنامه از سلسله‌برنامه‌های سپاس، آیین سپاس سیمون آیوازیان از سوی جشنواره ملی عکس شاهنامه با همکاری خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزارخواهد شد . سیمون آیوازیان معمار، موسیقیدان و نوازرنده گیتار، نقاش و عکاس برجسته ایرانی از داوران دومین جشنواره ملی عکس شاهنامه است . او به عنوان پدر گیتار کلاسیک ایران شهرت بسیاری دارد. سیمون آیوازیان مدرک دکترای خود را در رشته معماری و باستان‌شناسی از دانشگاه سوربون پاریس دریافت کرد و پس از بازگشت مجدداً در دانشگاه تهران به تدریس رشته معماری و در کنار آن، عکاسی و موسیقی پرداخت . وی گیتار را نزد استادان بنام اسپانیایی مانند خوان آلبا ،آلریو دیاز،جولیا بایزنتین و ژان دورینگ آموخت و بین سال‌های ۱۳۴۳ تا ۱۳۵۴ بیش از ده کنسرت گیتار به صورت تکنوازی و همنوازی (دوئت) اجرا کرد. سیمون آیوازیان در بسیاری از جشنواره‌ها و مسابقات نوازندگی گیتار کلاسیک و فلامنکو شرکت داشته و بارها به عنوان سخنران در جشنواره‌ها و همایش‌ها حضور پیدا کرده‌است. از وی در مراسم‌هایی تجلیل به عمل آمده‌است. در سال ۱۳۵۸ کتاب او که ترجمه و تألیفی است از نحوه نگرش به مبانی معماری در غرب و مقایسه ی آن با شرق، از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان یکی از هفت کتاب منتخب سال ۸۳ معرفی و به دریافت جایزه و تقدیر نایل گردید. آیوازیان در سال ۱۳۸۴، چنگ زرین جشنواره فجر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در زمینه موسیقی دریافت کرد. سیمون آوازیان همچنین نمایشگاه های فراوانی در زمینه عکاسی و نقاشی داشته است و داوری چندین جشنواره عکس را بر عهده داشته اند . ایشان همچنین عضو افتخاری انجمن عکاسان میراث فرهنگی هستند . کتاب خلوت و رنگ‌ آب مجموعه آثار سیمون آیوازیان است که توسط کتاب سرای نیک به چاپ رسیده است .

در آیین سپاس سیمون آوازیان داراب دیبا ، هوشنگ مهراردلان، افشین بختیار و گیتی وحیدی سخنرانی خواهند کرد . همچنین مهدی محققی از برجسته ترین نوازندگان گیتار فلامنگو قطعاتی را اجرا خواهند کرد . این مراسم همچنین با پخش مستند آوای رنگ درخشش خشت اثر زاون قوکاسیان همراه خواهد بود . آیین سپاس سیمون آیوازیان پنجشنبه شانزدهم اسفندماه از ساعت ۴ تا هفت پسین (عصر) به نشانی خیابان استاد نجات اللهی، بوستان ورشو، سالن فردوسی برگزار می شود . شرکت در این مراسم برای تمامی دوستداران آزاد است .

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کلیک کنید
باز کردن چت
باشگاه شاهنامه پژوهان
درودبرشما

اگر برای سفارش از فروشگاه باشگاه شاهنامه پژوهان پرسشی دارید پیام خود را بگذارید


با سپاس