خانه / خبر شاهنامه / آرامگاه فردوسی میزبان «نقشا» برای پیوند اسطوره‌ها می‌شود
کلیک کنید

آرامگاه فردوسی میزبان «نقشا» برای پیوند اسطوره‌ها می‌شود

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : آرامگاه فردوسی میزبان «نقشا» برای پیوند اسطوره‌ها می‌شود. مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری از برپایی آیین پایانی جشنواره نقالی و شاهنامه‌خوانی نقشا در جوار آرامگاه حکیم ابولقاسم فردوسی خبر داد. کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در گفتگو با خبرنگار مهر ا اعلام این خبر افزود :  متاسفانه در میان عموم مردم واژه‌های غیرفارسی و بیگانه در حال رواج است و باید برای جلوگیری از شیوع بیش از پیش آن با فرهنگ‌سازی و پرداخت به ادبیات کهن فارسی در قالب‌های هنری از جمله تئاتر و آیین‌های نمایشی همچون نقالی و…

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: 3.55 ( 1 امتیازات)
0

آرامگاه فردوسی میزبان «نقشا» برای پیوند اسطوره‌ها می‌شود

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : آرامگاه فردوسی میزبان «نقشا» برای پیوند اسطوره‌ها می‌شود. مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری از برپایی آیین پایانی جشنواره نقالی و شاهنامه‌خوانی نقشا در جوار آرامگاه حکیم ابولقاسم فردوسی خبر داد.
کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در گفتگو با خبرنگار مهر ا اعلام این خبر افزود :  متاسفانه در میان عموم مردم واژه‌های غیرفارسی و بیگانه در حال رواج است و باید برای جلوگیری از شیوع بیش از پیش آن با فرهنگ‌سازی و پرداخت به ادبیات کهن فارسی در قالب‌های هنری از جمله تئاتر و آیین‌های نمایشی همچون نقالی و شاهنامه‌خوانی تلاش کرد. یکی از خواسته‌ها و اهداف ما از جشنواره «نقشا» پیوند اسطوره‌های کهن ایران‌زمین همچون رستم با اسطوره‌های تاریخ معاصر ایران همچون شهید حاج قاسم سلیمانی است.

وی درباره تعداد آثار دریافتی دبیرخانه جشنواره و آثار نامزد شده برای دریافت جوایز این رویداد گفت: در این جشنواره بیش از ۷۰۰ اثر با حضور شرکت‌کنندگانی از ۷۰ شهر سراسر کشور به دست دبیرخانه این رویداد رسید. همچنین از این میان بیش از ۶۰ نامزد برای دریافت جوایز جشنواره معرفی شدند.

زارعی درباره گروه انتخاب و داوری آثار و تغییرات آن توضیح داد: داوران این جشنواره را ابتدا علی دهباشی، مجتبی حسن‌بیگی و ابوالفضل ورمزیار تشکیل می‌دادند که متاسفانه استاد دهباشی دچار بیماری شد و از آنجایی که سلامتی ایشان برای ما بسیار اهمیت دارد احمدرضا آذربایجانی در ادامه کار برای داوری جایگزین وی شد و ما را در این امر یاری کرد.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری با اعلام خبر برپایی آیین پایانی این جشنواره در هفته اول تیرماه سال جاری یادآور شد: آیین پایانی نخستین جشنواره نقالی و شاهنامه‌خوانی «نقشا» هفته اول تیرماه در جوار آرامگاه فردوسی با حضور جمع محدودی از پیشکسوتان و برگزیدگان برپا می‌شود. همچنین این مراسم به‌صورت زنده و مستقیم از اپلیکیشن حوزه هنری و دامنه‌های پرمخاطب همچون آپارات و اینستاگرام پخش می‌شود.

وی در پایان صحبت‌هایش اظهار کرد: پس از برپایی اختتامیه و اعلام نفرات برتر جشنواره، از سوی دبیرخانه با برگزیدگان تماس گرفته خواهد شد و آن‌ها را از چگونگی دریافت جوایز خود مطلع خواهند کرد.

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کلیک کنید
باز کردن چت
باشگاه شاهنامه پژوهان
درودبرشما

اگر برای سفارش از فروشگاه باشگاه شاهنامه پژوهان پرسشی دارید پیام خود را بگذارید


با سپاس