خانه / خبر شاهنامه / آخرین خبرهای شاهنامه / مجموعه داستان‌های شاهنامه «نامه‌ نامور» بازنشر شد
کلیک کنید

مجموعه داستان‌های شاهنامه «نامه‌ نامور» بازنشر شد

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر: مجموعه داستان‌های شاهنامه «نامه‌ نامور» بازنشر شد. مجموعه داستان‌های شاهنامه «نامه‌ نامور» از سوی انتشارات کانون منتشر شد. ۱۰ عنوان کتاب از مجموعه ۱۲ جلدی داستان‌های شاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوسی با عنوان «نامه‌ ‌نامور» از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازنشر شد. به گزارش باشگاه شاهنامه پژوهان به نقل از خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، این مجموعه ۱۲ جلدی، سال ۱۳۹۲ برای نخستین‌بار برای علاقه‌مندان داستان‌های حماسی از سوی کانون به چاپ رسید. «نامه نامور»، داستان‌های شاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوسی، شاعر و حماسه‌سرای قرن چهارم را با نثری ساده و امروزی برای…

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: 4.9 ( 1 امتیازات)
0

جموعه داستان‌های شاهنامه «نامه‌ نامور» بازنشر شد

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر: مجموعه داستان‌های شاهنامه «نامه‌ نامور» بازنشر شد.

مجموعه داستان‌های شاهنامه «نامه‌ نامور» از سوی انتشارات کانون منتشر شد.

۱۰ عنوان کتاب از مجموعه ۱۲ جلدی داستان‌های شاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوسی با عنوان «نامه‌ ‌نامور» از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازنشر شد.

به گزارش باشگاه شاهنامه پژوهان به نقل از خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، این مجموعه ۱۲ جلدی، سال ۱۳۹۲ برای نخستین‌بار برای علاقه‌مندان داستان‌های حماسی از سوی کانون به چاپ رسید. «نامه نامور»، داستان‌های شاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوسی، شاعر و حماسه‌سرای قرن چهارم را با نثری ساده و امروزی برای نوجوانان روایت می‌کند.

«رستم و سهراب» نوشته جعفر ابراهیمی (شاهد) و تصویرگری کمال طباطبایی، «بیژن و منیژه» و «بازی اهریمن» به نویسندگی سوسن طاقدیس و تصویرگری محرم اسلام‌نژاد و نازنین عباسی، «داستان فرود» کاری از اسدالله شعبانی و تصویرگری راهله برخورداری و «رستم و اسفندیار» نوشته مرجان فولادوند و تصویرگری پژمان رحیمی‌زاده، عناوین پنج جلد از کتاب‌های این مجموعه است که به تازگی بازنشر شده است.

همچنین، «زال و سیمرغ» و «زال و رودابه» به نویسندگی مصطفی رحماندوست و تصویرگری مانلی منوچهری و عاطفه ملکی‌جو، «رویای گردآفرید» نوشته مینو کریم‌زاده و تصویرگری عطیه بزرگ‌سهرابی، «هفت خوان و هفت رزم» به نویسندگی زهره پریرخ و تصویرگری نیلوفر میرمحمدی و «خوان هشتم» نوشته محمود پوروهاب و تصویرگری گلریز گرگانی از دیگر کتاب‌های این مجموعه به شمار می‌رود که تجدید چاپ شده است.

هر یک از کتاب‌های این مجموعه که برای نوجوانان بالای ۱۲ سال (نونگاه) مناسب است، به بهای ۷۵ هزار تا ۹۰ هزار تومان در دسترس نوجوانان علاقه‌مند قرار دارد.

بر همین اساس، این ۱۰ عنوان کتاب با شمارگان دو هزار نسخه به چاپ پنجم رسیده‌اند و پیش‌تر نیز ۱۵ هزار نسخه از این کتاب‌ها منتشر شده است.

یادآوری می‌شود که کتاب «هفت خوان و هفت رزم» در فهرست کلاغ سفید کتابخانه مونیخ ۲۰۱۴ قرار گرفته است.

این مجموعه تاکنون برگزیده هشتمین دوره جایزه کتاب برتر کودک و نوجوان و برگزیده شورای کتاب کودک، جایزه ادبی‌هنری مهدی آذریزدی و… نیز شده است.

 

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کلیک کنید
باز کردن چت
باشگاه شاهنامه پژوهان
درودبرشما

اگر برای سفارش از فروشگاه باشگاه شاهنامه پژوهان پرسشی دارید پیام خود را بگذارید


با سپاس