خانه / خبر شاهنامه / آخرین خبرهای شاهنامه / طراحی لباس برای ثبت جهانی توس
کلیک کنید

طراحی لباس برای ثبت جهانی توس

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : همزمان با کارزار اقدام برای ثبت جهانی توس، طراح مد نگار نیک اندام، دانش آموخته طراحی مد از البرتا - کانادا و پایه گذار جومافشن کانادا از طراحی اثری برای ثبت جهانی توس خبر داد. به گزارش باشگاه شاهنامه پژوهان نگار نیک اندام با بیان اینکه در حال طراحی لباسی نمادین الهام گرفته از آرامگاه فردوسی در توس است، این اقدام را کاری برای حمایت از ثبت جهانی شهر توس خواند. او افزود : به دلیل اینکه معماری آرامگاه فردوسی نمادی از تاریخ کهن و دیرینه باشکوه فرهنگی - هنری ایران است و…

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: 4.66 ( 1 امتیازات)
0

طراحی لباس برای ثبت جهانی توس

باشگاه شاهنامه پژوهان _ گروه خبر : همزمان با کارزار اقدام برای ثبت جهانی توس، طراح مد نگار نیک اندام، دانش آموخته طراحی مد از البرتا – کانادا و پایه گذار جومافشن کانادا از طراحی اثری برای ثبت جهانی توس خبر داد. به گزارش باشگاه شاهنامه پژوهان نگار نیک اندام با بیان اینکه در حال طراحی لباسی نمادین الهام گرفته از آرامگاه فردوسی در توس است، این اقدام را کاری برای حمایت از ثبت جهانی شهر توس خواند.

او افزود : به دلیل اینکه معماری آرامگاه فردوسی نمادی از تاریخ کهن و دیرینه باشکوه فرهنگی – هنری ایران است و با توجه به جایگاه آرامگاه فردوسی در این شهر، این بنا را برای طراحی برگزیده است.

او که پیش از این برای نمایش عمومی، آثاری نمادین را در قالب طراحی لباس ارایه کرده است درباره اثربخشی این دسته از آثار گفت:
در بین تمامی فرهنگها در سراسر دنیا، لباس بیشترین پیوند را با فرد فرد انسانها دارد و به دلیل این ویژگی منحصربه فرد، طراحی لباسهای خاص در قالب هنر پوشیدنی اما اغراق آمیز و سرشار از خلاقیت و تکنیکهای ویژه در اجرا، برای برجسته ساختن و ارزش نهادن به منبع الهام، کاری ارزنده در جوامع مختلف به شمار می آید.نگار نیک اندام این طراحی را کاری برای پشتیبانی از کارزار ثبت جهانی توس خواند.
طراحی لباس برای ثبت جهانی توس

گفتنی است کارزار اقدام برای ثبت جهانی توس که از ششم تیرماه آغاز شده از پنج هزار و پانصد امضا فراتر رفته است. همچنین چهره هایی همچون میرجلال الدین کزازی، محمد جعفر یاحقی و علیرضا قیامتی با یادداشت هایی از آن حمایت کرده اند.

امضا کنندگان این کارزار ثبت شهر توس به عنوان شهری جهانی در یونسکو و توجه به رشد، توسعه و آبادانی آن را خواستار شده‌اند.

کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کلیک کنید
باز کردن چت
باشگاه شاهنامه پژوهان
درودبرشما

اگر برای سفارش از فروشگاه باشگاه شاهنامه پژوهان پرسشی دارید پیام خود را بگذارید


با سپاس